Imieniny Henryki

👩 Henryka ♀️

Do najbliższych imienin Henryki zostały 133 dni, czyli 4 miesiące i 11 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Henryka obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 15 lipca (poniedziałek) i 19 stycznia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Henryka jest imieniem pochodzenia łacińskiego, oznaczające „władcę domu”, to również żeńska forma imienia Henryk.

Charakterystyka osób noszących imię Henryka

Henryki posiadają ogromną wiedzę wynikającą z doświadczenia życiowego. To opanowanie i rozsądek sprawia, że potrafią rozwiązywać problemy i udzielać mądrych rad potrzebującym. Dlatego tak często proszone są o wskazówki lub o podniesienie na duchu. A one same preferują pracę wśród innych ludzi, zwłaszcza, że słynną ze szczególnych umiejętności negocjacyjnych.
Henryki odznaczają się dobrocią i szlachetnością serca. Nie tolerują oszustw i obłudy wobec swojej osoby. Posiadają dobrze rozwiniętą intuicję i zawsze czują nieuczciwe zamiary, więc potrafią zachować się asertywnie. One działają pod wpływem własnej bezinteresownej dobroci i podobnych postaw oczekują od innych. A dzięki swojej wytrwałości potrafią szybko i skutecznie załatwić wszelkie sprawy i dlatego zazwyczaj proszone są o pomoc.
Henryki kochają życie i dzielą się swoim entuzjazmem z otoczeniem. Choć ciche i spokojne, to potrafią zarazić optymizmem i nie raz wskazują innym drogę życiową. One same nie marnują szans danych od losu i wykorzystują nadarzające się okazje. A szóstym zmysłem wiedzą, że odniosą sukces i nie boją się podejmować ryzykownych decyzji. Henryki nie jednokrotnie są pewne zwycięstwa i odważnie stawiają czoła wszelkim problemom. A ich entuzjazm i pozytywne nastawienie sprawiają, że nie mogą narzekać na brak towarzystwa, zwłaszcza wartościowych osób. To kobiety, które starannie wybierają sobie przyjaciół, lecz nie każdy może liczyć na ich sympatię.
W miłości Henryki kierują się głównie rozumem i rzadko ulegają porywom serca. Ale gdy na swojej drodze spotkają prawdziwą miłość, to nie mają oporów przed okazywaniem gorących uczuć. To kobiety, które są wiernymi i lojalnymi towarzyszkami życia. One zawsze stawiają dobro rodziny nad swoje i nigdy nie zaniedbują członków rodziny. Potrafią w trakcie codziennych obowiązków znaleźć odrobinę wolnej chwili, aby spędzić ją z najbliższymi. Henryki emanują spokojem oraz dobrocią, więc mężczyźni widzą w nich doskonałe kandydatki na żony, zaś one potrafią wyjątkowo zadbać o szczęście partnera.

Patron imienia

Współczesną patronką tego imienia jest błogosławiona Henryka Dominici. W 1850 roku wstąpiła do Sióstr Św. Anny od Opatrzności, zgromadzenia założonego niedawno przez markizę Falletti di Barolo. W czasie epidemii cholery szczególnie dbała o chorych, udzielając im odpowiedniej pomocy. We włoskich i w indyjskich miastach założyła około trzydziestu nowych domów zakonnych. Została beatyfikowana przez papieża Pawła VI w 1978 roku.

Ciekawostki

W Polsce pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w X wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.