Imieniny Heronima

👨 Heronim ♂️

Imieniny Heronima były 3 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Heronim obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 20 lipca (sobota), 30 września (poniedziałek) i 8 lutego (sobota).

Pochodzenie imienia

Heronim to imię męskie pochodzenia greckiego. Imię wywodzi się od słowa oznaczającego "święty".

Charakterystyka osób noszących imię Heronim

Heronim to mężczyzna, który dużą wagę przykłada do komfortowego raz wygodnego życia. Lubi otaczać się luksusowymi przedmiotami i często poświęca czas na pomnażanie swojego majątku. Jednak to nie znaczy, że jest całkowitym materialistą, bowiem w życiu kieruje się pragmatycznym podejściem. Nie jest zwolennikiem podejmowania ważnych decyzji pod wpływem chwili, lecz każdy krok poddaje dokładnej analizie.

Heronim dba o dobre relacje z otoczeniem. Nie jest konfliktową osobą i raczej odznacza się spokojną oraz opanowaną duszą. Nie lubi wszelkich kłótni i chętnie godzi zwaśnione strony. A taka postawa wzbudza powszechną sympatię. I choć może sprawiać wrażenie zbyt spokojnego, to jednak w obliczu zagrożenia, potrafi odważnie walczyć o swoje dobro. Jest wyjątkowo wiernym oraz lojalnym przyjacielem, który szczególnie pielęgnuje bliskie przyjaźnie. Każdy znajomy może polegać na Heronimie, bowiem on jest godnym zaufania przyjacielem. Nie zdradza wszelkich tajemnic i nigdy jego zachowanie zaprzecza moralnym zasadom. On sam sprawia wrażenie, że jest ostoją moralności, bowiem w życiu kieruje się twardymi zasadami.

W pracy zawodowej, Heronim wyróżnia się ogromną pracowitością. Jego głównym celem jest zdobycie duże majątku, więc często dąży do niego za wszelką cenę. W pracy bywa wymagający oraz niecierpliwy. Nie lubi współpracować z osobami o odmiennym charakterze i podejściu, więc zazwyczaj decyduje się na samotne działanie. I często może pojawiać się sytuacja, gdy obowiązki zaczynają przerastać siły Heronima. Ale on nigdy nie prosi nikogo o pomoc, więc bywa, że ponosi dotkliwą porażkę.

W życiu miłosnym, Heronim poszukuje partnerki o spokojnym oraz opanowanym charakterze. Marzy o wiernej kobiecie, z którą spędzi całe życie. Już od wczesnych lat snuje fantazje dotyczące własnej rodziny, w której miłość oraz szacunek znajdują się na pierwszym miejscu. Dlatego nie jest miłośnikiem krótkich romansów i wobec kobiet zachowuje się nadzwyczaj honorowo. I choć może dopiero w późniejszym wieku zrealizuje swoje wielkie marzenie, to jednak nie przestaje czekać i ten czas poświęca na gromadzenie majątku, który zapewni życie rodzinie na odpowiednim poziomie.

Ciekawostki

Według „Słownika imion” Jana Grzeni, Heronim i Hieronim to warianty, odzwierciedlające różną wymowę tego samego imienia. Imię to najczęściej występuje w rejonie północno-wschodnim.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.