Ferie Zimowe 2020 w Polsce

2020-01-02 | Autor: MB | Szkoła
Niedługo po zimowej przerwie świątecznej zaczynają się ferie szkolne. Coroczny termin ferii określany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zazwyczaj przerwa w nauce szkolnej trwa 2 tygodnie, zaś dokładna data zależy od województwa.

Terminy ferii zimowych 2020:
13 stycznia - 26 stycznia woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie
20 stycznia - 2 lutego woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
27 stycznia - 9 lutego woj. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie
10 lutego - 23 lutego woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie

Czas ferii zimowe rozpoczyna się w połowie stycznia i trwa do końca lutego. I w zależności od dokonanego podziału przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, uczniowie z poszczególnych województw spędzają ferie w różnym terminie. Najczęściej ferie zimowe kojarzą się z aktywnym wypoczynkiem. To również czas wspólnego spędzenia chwil oraz podróżowania. Dobrze zaplanowane ferie zimowe nie tylko zagwarantują wspaniałe przeżycia, ale również pozytywnie wpłyną na powrót do nauki szkolnej. Ale jak wykorzystać ten czas, aby nie został zmarnowany?Wiele rodzin decyduje się na wyjazd do miejsca, które umożliwia aktywny wypoczynek. Corocznie to góry stanowią miejsce wypoczynku, głównie ze względu na liczne możliwości spędzenia czasu. Jazda na nartach, snowboardzie lub spacery pozwalają na wypoczynek dla całej rodziny. Ale ferie w górach oznaczają także dużą ilość turystów i przepełnienie na niektórych stokach narciarskich, więc coraz chętniej poszukiwane są nowe miejsca, które również potrafią zagwarantować zimową zabawę. Dlatego szczególnym miejscem polecanym do spędzenia ferii zimowych są Mazury. Każdego roku coraz więcej osób postanawia spędzić czas wolny w Krainie Tysiąca Jezior. Bogata oferta hotelowa oraz gastronomiczna pozwala na korzystanie z uroków tego miejsca. Również miłośnicy sportów zimowych znajdą propozycję dla siebie. Wyciągi narciarskie, żeglarstwo lodowe, snowskiteng, czy skutery śnieżne umożliwiają niezapomnianą zabawę. Także osoby, które preferują spokojniejsze rozrywki mogą skorzystać z wędkarstwa podlodowego oraz innych atrakcji, związanymi z mazurskim wypoczynkiem.

Ferie zimowe mogą zagwarantować wiele niezapomnianych wrażeń. Odpowiednie zaplanowanie wolnych dni gwarantuje wyjątkową zabawę oraz wspomnienia, które pozostają na długo w pamięci zarówno dzieci jak i rodziców.