Dzień Doceniania Żony 2022

Do najbliższych obchodów Dnia Doceniania Żony zostało 125 dni, czyli 4 miesiące i 2 dni.

W 2022 roku Dzień Doceniania Żony przypada na 18 września (niedziela).

Jest takie powiedzenie kierowane do mężczyzn, które mówi: „nigdy nie wyśmiewaj wyborów swojej żony, w końcu jesteś jednym z nich”. Co więcej, należy wspierać swoje kobiety w tym co robią, a przede wszystkim doceniać. W końcu to dzięki nim mamy po przyjściu z pracy pyszny obiad na stole, i generalnie stąpamy twardo po ziemi, doskonalimy się. Amerykanie postanowili więc obchodzić nietypowe święto - Wife Appreciation Day, czyli Dzień Doceniania Żony.

Wszystkie dziewczyny łączy to, że chcą być potrzebne, chwalone i komplementowane, nawet jeśli mówią inaczej. W tym przypadku można powiedzieć, że codziennie należy to robić i prawdziwy mężczyzna nie potrzebuje do tego wyznaczonych terminów. Jeśli już jednak ktoś wpadł na pomysł Dnia Doceniania Żony, warto je obchodzić jak należy. W natłoku obowiązków, przy współczesnym szybkim tempie życia, łatwo zresztą zapomnieć o tym, by okazać uznanie naszym kobietom.

Święto przypada w trzecią niedzielę września. Trudno wskazać jego pomysłodawcę, ale wydaje się, że w ten sposób chciano docenić bezdzietne kobiety, które w Dzień Matki mogą czuć się pominięte. Pierwsze obchody datuje się na 2006 rok.

Jak można obchodzić to nietypowe święto? Najbardziej oczywiste co się nasuwa, to zamówienie pięknego bukietu kwiatów, zaproszenie do restauracji na romantyczną kolację, bądź własnoręcznie przygotowanie takowej. Kino, voucher do SPA, drobny podarunek jak perfumy, biżuteria czy masaż także wydają się ciekawymi pomysłami. Skuteczne z pewnością będą także najzwyklejsze ciepłe słowa czy pomoc w domowych obowiązkach. Każda żona chętnie usłyszy, że ślicznie wygląda.

Święto jest popularne głównie w USA, ale jego globalny charakter sprawia, że można go obchodzić wszędzie. Jako dowód wystarczy wpisać #WifeAppreciationDay w serwisach społecznościowych.

Swoją drogą, ciekawe jakby ten dzień obchodził Król Salomon, który miał …700 żon. Jeden dzień chyba by mu nie wystarczył na wypełnienie założeń tego święta.