Światowy Dzień Tenisa Stołowego 2024

Do najbliższych obchodów Światowego Dnia Tenisa Stołowego zostały 44 dni, czyli 1 miesiąc i 13 dni.

W 2024 roku Światowy Dzień Tenisa Stołowego przypada na 6 kwietnia (sobota).

Światowy Dzień Tenisa Stołowego to święto radości z gry w tenisa stołowego dla zabawy, skupiającej ludzi, którzy koncentrują się mniej na rywalizacji, a bardziej na uczestnictwie i zabawie. To dzień, w którym gromadzą się entuzjaści tenisa stołowego, przyciągają ludzi, którzy zwykle nie grają w tenisa stołowego, promują miłość do tego sportu i idealnie angażują nowych graczy w trening w perspektywie długoterminowej.

Światowy Dzień Tenisa Stołowego przypada na 6 kwietnia, ponieważ dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowy Komitet Olimpijski jako Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju. Fundacja ITTF, inicjator święta, jest głęboko przekonana, że ​​tenis stołowy to nie tylko kwestia konkurencji; jest także narzędziem pozytywnych zmian społecznych, zdrowego i wartościowego spędzania czasu wolnego oraz okazją do zbliżenia ludzi, doskonałym narzędziem integracji społecznej i spójności społecznej. Tenis stołowy ma wyjątkową wartość, w której mogą grać razem ludzie w różnym wieku, płci, umiejętności lub kondycji fizycznej. To sport na całe życie i zabawa! Wykorzystajmy te cechy, aby uczynić nasz sport bardziej popularnym, bardziej uniwersalnym i integracyjnym.

Gra w tenis stołowy to trening dla mózgu


Tenis stołowy, często nazywany jako ping-pong, to popularna gra sportowa, która jest uwielbiana przez ludzi na całym świecie. Nie tylko jest ona świetną formą rozrywki i rekreacji, ale również może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie mózgu.

Badania naukowe wykazały, że regularne uprawianie gry w tenisa stołowego może poprawić koordynację ruchową, zwiększyć szybkość reakcji, a także zwiększyć zdolność koncentracji i uwagi. Gra w tenisa wymaga ciągłego skupienia i szybkiej reakcji na ruchy przeciwnika, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu.

Kolejną korzyścią płynącą z gry w tenisa stołowe jest poprawa pamięci. Podczas rozgrywki trzeba pamiętać pozycję przeciwnika, jego styl gry oraz wcześniejsze ruchy, co wymaga wykorzystania różnych obszarów mózgu odpowiedzialnych za pamięć.

Gra w tenisa stołowego jest również doskonałym treningiem dla oczu. Podczas rozgrywki trzeba szybko reagować na ruchy piłki, co wymaga dobrej percepcji wzrokowej i szybkości reakcji.

Oprócz korzyści dla mózgu, gra w tenisa stołowego jest również doskonałym treningiem dla całego ciała. Regularne uprawianie tej dyscypliny sportu może poprawić kondycję fizyczną, zwiększyć wytrzymałość i pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała.

Wniosek jest jeden - gra w tenisa stołowego to świetny sposób na rozwój zdrowia i kondycji fizycznej, a także poprawa funkcjonowania mózgu. Jeśli szukasz ciekawego sposobu na aktywność fizyczną i rozrywkę, warto spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

Występowanie Światowego Dnia Tenisa Stołowego w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Środa06.04.2022Światowy Dzień Tenisa Stołowego 2022
Czwartek06.04.2023Światowy Dzień Tenisa Stołowego 2023
Niedziela06.04.2025Światowy Dzień Tenisa Stołowego 2025
Poniedziałek06.04.2026Światowy Dzień Tenisa Stołowego 2026
Wtorek06.04.2027Światowy Dzień Tenisa Stołowego 2027
Czwartek06.04.2028Światowy Dzień Tenisa Stołowego 2028
Piątek06.04.2029Światowy Dzień Tenisa Stołowego 2029
Sobota06.04.2030Światowy Dzień Tenisa Stołowego 2030

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Święta i obchody w kolejnych dniach po 6 kwietnia