Dzień Topless 2024

Do najbliższych obchodów Dnia Topless zostało 69 dni, czyli 2 miesiące i 8 dni.

W 2024 roku Dzień Topless przypada na 25 sierpnia (niedziela).

W niedzielę najbliższą 26 sierpnia przypada święto dla kobiet, które jednak bardzo docenią też mężczyźni. Tego dnia Panie powinny zrzucić okowy staników i chodzić topless.


Dlaczego tylko mężczyźni mają mieć prawo do chodzenia topless?

Takie pytanie zadały sobie kobiety, które pierwsze zaczęły protestować. Przecież obydwie płcie powinny mieć takie same prawa, jednak to tylko faceci mogą chodzić bez koszulki. Święto powstało w Stanach i to głównie tam jest celebrowane. W stanach, które pozwalają kobietom chodzić topless, płeć piękna spotyka się podczas parad, a w stanach, które tego zakazują, odbywają się protesty – oczywiście obydwa wydarzenia odbywają się topless.


Co ciekawe, pomysłodawcą święta jest mężczyzna. Rael, bo taki przyjął pseudonim, to guru, który twierdzi, że w latach 70. we Francji spotkał istotę pozaziemską, która przekazała mu tajemną wiedzę na temat ludzkości i tego, jaki kierunek powinna ona obrać. Najwyraźniej jednym z kierunków są właśnie kobiety chodzące topless. W 2007 roku stworzył on organizację Go Topless. Warto zauważyć, że guru namawia do tego, żeby kobiety mogły chodzić topless albo żeby mężczyźni musieli chodzić w koszulkach.


Bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia tego święta było aresztowanie Jill Coccaro, aktywistki, która protestowała bez koszulki w Nowym Jorku. Końcowo dostała one ugodę opiewającą na prawie 30 tysięcy dolarów, bo chodzenie topless jest w tym stanie legalne.

Data święta przypada blisko 26 sierpnia. Właśnie tego dnia w USA świętujemy Dzień Równouprawnienia Kobiet. Tego dnia w 1920 roku sufrażystki wywalczyły kobietom prawa. Oczywiście sposobem na świętowanie jest po prostu chodzenie topless.


Chociaż w Polsce nie jest to może zbyt popularne, to wystarczy pojechać na plażę w Hiszpanii, Francji czy Włoszech, żeby zobaczyć, że Europa nie ma z tym żadnego problemu.