Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów 2024

Do najbliższych obchodów Światowego Dnia Pozyskiwania Talentów zostało 79 dni, czyli 2 miesiące i 17 dni.

W 2024 roku Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów przypada na 4 września (środa).

Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów (Global Talent Acquisition Day) obchodzony jest zawsze w pierwszą środę września. Święto zostało stworzyła agencja KRT Marketing zajmująca się pozyskiwaniem szczególnie uzdolnionych ludzi dla firm. Idea powstała z myślą o tym, by docenić pracę łowców talentów oraz ich rolę w budowaniu siły przedsiębiorstw swoich klientów.

Jak świętować Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów?

Najprostszym sposobem na udział w święcie jest użycie mediów społecznościowych. W związku z tym dniem powstał specjalny hasztag – #GlobalTADay. Warto także zastanowić się nad własnymi uzdolnieniami i poszukać sposobów, by użyć ich w praktyczny sposób.

Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów może służyć nie tylko refleksji nad znaczeniem zawodu rekruterów. To także okazja, by zaplanować swój własny rozwój – poszukać informacji o tym, jakie szanse stawiają przed nami nasze zainteresowania i umiejętności, a w razie trudności udać się do doradcy zawodowego. Niech pierwsza środa września skłoni każdego do uwierzenia w swoje siły. Często ich nie doceniamy, bo nie wpisują się w ramy powszechnie uznawanych talentów, podczas gdy warto przekuć w korzyść nawet najbardziej nietypową zdolność czy zainteresowanie.

Jakie cechy powinien mieć łowca talentów?

Przede wszystkim musi on interesować się daną branżą, aby wiedzieć, jakie wyzwania stawia ona pracownikom. Tylko wtedy jest w stanie znaleźć idealnego kandydata. Przydatna okazuje się umiejętność skutecznej komunikacji z osobami o różnych typach osobowości. Niezbędne do tej roli są również otwartość i ukierunkowanie na ludzi.

Gdzie stosuje się pozyskiwanie talentów?

Najczęściej wykorzystywane jest przez firmy. Przedsiębiorstwa korzystają z pomocy specjalnych agencji, które aktywnie poszukują osób z konkretnymi zdolnościami. Niekiedy organizacje mają swój własny dział HR, w którym zatrudniają specjalistów odpowiedzialnych za rekrutację najlepszych kandydatów. Jest wiele metod odkrywania w ludziach tego, co najprzydatniejsze w zawodzie. Istnieje cała dziedzina, która o tym mówi – zarządzanie zasobami ludzkimi. Wykorzystuje się w niej przede wszystkim obserwację i analizę efektów, ale także testy psychologiczne.

Występowanie Światowego Dnia Pozyskiwania Talentów w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Środa07.09.2022Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów 2022
Środa06.09.2023Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów 2023
Środa03.09.2025Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów 2025
Środa02.09.2026Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów 2026
Środa01.09.2027Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów 2027
Środa06.09.2028Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów 2028
Środa05.09.2029Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów 2029
Środa04.09.2030Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów 2030

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody w kolejnych dniach po 4 września