Dni Wolne od pracy w 2020 roku.

2020-01-01 | Autor: MB | Święta w Polsce | Aktualizacja: 2020-01-02
Dni wolne od pracy to czas, który przypada w ciągu roku i stanowi chwilę odpoczynku od codziennej pracy. Pierwszym dniem wolnym w roku od pracy jest dzień 1 stycznia, nazywany Nowym Rokiem oraz Świętem Bożej Rodzicielki. Kolejnym dniem w tym miesiącu jest 6 stycznia, stanowiący Święto Trzech Króli (Objawienie Pańskie). Następne dni wolne od pracy przypadają w kwietniu i związane z obchodami Wielkanocy. Również długi weekend majowy stanowi czas wolny od pracy i okazję do wypoczynku. Także święto Zesłania Ducha Świętego i Boże Ciało są dniami wolnymi od pracy. Do kolejnych dni wolnych należą Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (obchodzone 15 sierpnia) oraz 1 listopada – Święto Niepodległości. Również w ostatnim miesiącu roku przypadają dni wolne od pracy i związane są z obchodami świąt Bożego Narodzenia.

Lista świąt będącymi dniami wolnymi od pracy w 2020 roku
Nowy Rok - 1 stycznia (środa)
Święto Trzech Króli - 6 stycznia (poniedziałek)
Wielkanoc - 12 kwietnia (niedziela)
Poniedziałek Wielkanocny - 13 kwietnia (poniedziałek)
Święto 1 Maja - Święto Pracy (piątek)
Święto Konstytucji 3 Maja (niedziela)
Zielone Świątki - 31 maja (niedziela)
Boże Ciało - 11 czerwca (czwartek)
Wniebowzięcie NMP - 15 sierpnia (sobota)
Wszystkich Świętych - 1 listopada (niedziela)
Święto Niepodległości - 11 listopada (środa)
Boże Narodzenie - 25 grudnia (piątek)
Św. Szczepana - 26 grudnia (sobota)A jaka zasada obowiązuje, gdy święto wypadnie w dzień wolny, np. weekend? W przypadku, gdy dzień wolny przypada w weekend, to według ustawy z Kodeksu pracy: „każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin”.

Dni wolne od pracy zachęcają do aktywnego wypoczynku. W zależności od pory roku, w którym przypadają dni wolne od pracy, turyści decydują się na odpoczynek poza miejscem zamieszkania. W okresie wiosenno-letnim cieszą się największą popularnością miejsca, które słyną z bogatej oferty turystycznej, umożliwiające wypoczynek dostosowany do potrzeb oraz oczekiwań turystów. Również Mazury, zwane Krainą Tysiąca Jezior, stanowią miejsce wypoczynku zarówno miłośników sportu jak i zwolenników spokojnego spędzania czasu. Także rodziny z dziećmi mają możliwość odpoczynku w niezapomniany sposób.

Pojezierze Mazurskie słynie z bogatych zasobów naturalnych, atrakcji turystycznych oraz miejsc, które zachwycają zachowanym historycznym klimatem. Każdy turysta może skorzystać z oferty dostosowanej do jego oczekiwań, szczególnie, że Mazury stanowią jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. A dni wolne od pracy mogą na długo zapaść w pamięci oraz sercu turysty w każdym wieku.