Dzień Menedżera Społeczności 2025

Do najbliższych obchodów Dnia Menedżera Społeczności zostało 216 dni, czyli 7 miesięcy i 2 dni.

W 2025 roku Dzień Menedżera Społeczności przypada na 27 stycznia (poniedziałek).

W czwarty poniedziałek stycznia przypada święto, które osobom powyżej pewnego wieku niewiele powie. Menedżer społeczności? Okazuje się, że we współczesnym świecie takie stanowisko znajdziemy w każdej większej firmie.


Kim jest menedżer społeczności?

W obecnych czasach żadna firma nie osiągnie sukcesu, jeżeli nie jest aktywna w mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie, TikToku, Pintereście, LinkedIn, Twitterze. Klienci oczekują już nie tylko dobrego produktu, czy usługi, ale też kontaktu z firmą, interakcji i ciekawych treści. Tutaj zaczyna się praca menedżera społeczności. Jego rola jest już w nazwie: ma stworzyć wokół firmy społeczność lojalnych klientów. Ten zawód jest często mylony ze specjalistą ds. mediów społecznościowych. W przypadku menedżera społeczności praca nie sprowadza się tylko do wstawiania postów. Oczywiście to też jest jej aspektem, ale przede wszystkim ma on rozpoczynać dyskusję, sprawiać, że użytkownicy danego kanału będą się udzielać, rozmawiać, udostępniać treści. Nie wystarczy tylko wstawić posta i się wylogować: trzeba uczestniczyć w dyskusji, która wywiązuje się w komentarzach, odpowiadać użytkownikom i razem z nimi żartować.


Dzięki menedżerom społeczności wiele firmy ma wierne bazy klientów, które często i chętnie udzielają się w ich mediach społecznościowych. To przekłada się na większe zasięgi, więcej klientów i końcowo większe zarobki. Ten zawód w Polsce jeszcze raczkuje: zazwyczaj maksymalne doświadczenie, jakie jest wymagane przez firmy, to 2 lata. Chociaż wydawałoby się, że jest to przyjemna praca polegająca na wstawianiu memów na fejsa, to tak naprawdę menedżer społeczności pracuje często 24/7 – musi zawsze kontrolować sytuację w mediach społecznościowych firmy. Coraz to nowe trendy i hity Internetu wymagają spędzenia niezliczonych godzin przed ekranem. Z pewnością jest to jednak zawód przyszłości, więc warto się w tym kierunku kształcić. Na razie w Polsce nie ma kierunku studiów dla menedżerów społecznych, ale szeroko pojęty marketing i public relations na pewno są dobrym początkiem.

Występowanie Dnia Menedżera Społeczności w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Poniedziałek23.01.2023Dzień Menedżera Społeczności 2023
Poniedziałek22.01.2024Dzień Menedżera Społeczności 2024
Poniedziałek26.01.2026Dzień Menedżera Społeczności 2026
Poniedziałek25.01.2027Dzień Menedżera Społeczności 2027
Poniedziałek24.01.2028Dzień Menedżera Społeczności 2028
Poniedziałek22.01.2029Dzień Menedżera Społeczności 2029
Poniedziałek28.01.2030Dzień Menedżera Społeczności 2030
Poniedziałek27.01.2031Dzień Menedżera Społeczności 2031

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody w kolejnych dniach po 27 stycznia