Do najbliższych obchodów Dnia Służby Zagranicznej zostało 225 dni, czyli 7 miesięcy i 11 dni.
W 2025 roku Dzień Służby Zagranicznej przypada na 16 listopada (niedziela).
16 listopada to dzień celebrowania Służby Zagranicznej. Składa się ona z dyplomatów i pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz placówek dyplomatycznych na całym świecie.
Święto celebruje rocznicę depeszy Józefa Piłsudskiego
„Pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski” - tak brzmiała depesza Józefa Piłsudskiego przesłana do przywódców innych państw po utworzeniu niepodległego Państwa Polskiego. Właśnie ten dzień w 1918 roku celebruje Święto Służby Zagranicznej. Na czele służby zagranicznej stoi dzisiaj Minister Spraw Zagranicznych. Ma pod sobą dyplomatów rozsianych po całym świecie: Polska ma ambasady w 91 krajach świata, nawet w odległych krajach jak Nowa Zelandia, Kuba czy Peru. Wielu ambasadorów jest też akredytowanych w innych państwach, np. ambasador w Argentynie jest też akredytowany w Urugwaju i Paragwaju. Dodatkowo Polska posiada 33 konsulaty.
Zgodnie z tradycją w Dzień Służby Zagranicznej Ministerstwo Spraw Zagranicznych organizuje Dzień Otwarty. Można wtedy poznać obowiązki dyplomatów, pracę ministerstwa i ambasad. W Dzień Służby Zagranicznej wręczane są także nagrody im. Andrzeja Kremera – „Konsul Roku”. Do zadań ambasadora czy konsula należy jak najlepsze reprezentowanie kraju za granicą, nawiązywanie kontaktów handlowych i partnerskich czy ewentualna pomoc w sytuacjach kryzysowych Polaków na obczyźnie, np. w przypadku katastrofy autokaru czy samolotu.