Dzień Pustej Klasy 2024

Obchody Dnia Pustej Klasy były 37 dni, czyli 1 miesiąc i 7 dni temu.

W 2024 roku obchody Dnia Pustej Klasy przypadły na 14 czerwca (piątek).

Dzień Pustej Klasy to globalny ruch mający na celu inspirowanie i celebrowanie zabaw i nauki na świeżym powietrzu w domu i szkole. Zazwyczaj obchodzony jest w trzeci piątek czerwca.

Pomysł narodził się w Wielkiej Brytanii w 2011 r. a zrodził się one w głowie Anny Portch, wieloletniej edykakatorki środowiskowej. Pierwotnie określano go jako Empty Classroom Day (Dzień Pustej Klasy), ale obecnie przekształciło się to coroczne wydarzenie w Outdoor Classroom Day (Dniu Klasy Plenerowej). Pierwsza edycja została przeprowadzona w Londynie 6 lipca 2012 r. i wzięło w niej udział nieco ponad sto szkół. Po kilku latach londyński pomysł został podchwycony przez inne kraje i obecnie i współcześnie w zajęciach plenerowych bierze blisko 10 mln uczniów z całego świata.

Dzieci spędzają mniej czasu na świeżym powietrzu niż kiedykolwiek wcześniej, co wpływa na ich zdrowie, samopoczucie i rozwój. Czas spędzony na świeżym powietrzu - w Dniu Klasy Plenerowej i każdego innego dnia - sprawi, że dzieci będą szczęśliwsze i zdrowsze, a także wyposaży je w umiejętności potrzebne do życia.