Dzień Synowej to także odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie społeczne na tego typu okazję. Od lat 80-tych XX wieku obchodzony jest Dzień Teściowej (w Polsce 5 marca, w USA i we Włoszech w czwartą niedzielę października). Doceniane przez te lata teściowe nie miały okazji zrewanżować się swoim "córkom w prawie" (z angielskiego "daughter-in-law").
Kto to jest synowa? Synowa to żona syna. W języku staropolskim żonę (czyjegoś) syna określano jako "snecha", "sneszka" lub "niewiastka". Niewiastka to także określenie stosowane w gwarze na Górnym Śląsku. Nasi południowi sąsiedzi synową nazywają "nevesta" (j. słowacki) lub "snacha" (j. czeski). W j. niemiecki synowa to "Schwiegertochter", w j. angielskim daughter-in-law", a w j. rosyjskim "сноха" (czyt. snocha).
Jak najlepiej obchodzić Dzień Synowej? Dzień Synowej powstał aby w tym szczególnym dniu w roku rodzice syna mieli okazję docenić swoje synowe m.in za miłość jaką synowa obdarzyła ich syna. Szczere życzenia zawsze będą na miejscu, a drobny upominek będzie na pewno miłym dodatkiem.
Zgoda na wykorzystanie Twoich danych osobowych w celach
Spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców, rozwój produktu
Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
Twoje dane osobowe będą przetwarzane, a informacje z Twojego urządzenia (pliki cookie, unikalne identyfikatory itp.) mogą być wyświetlane i zapisywane przez zewnętrznych dostawców lub im udostępniane. Mogą też być wykorzystywane przez tę witrynę. Niektórzy dostawcy mogą przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie uzasadnionego interesu. Możesz się na to nie zgodzić, zmieniając opcje poniżej. Link umożliwiający wycofanie zgody znajdziesz u dołu tej strony