Dzień Ciasta Lodowego 2024

Do najbliższych obchodów Dnia Ciasta Lodowego zostało 25 dni.

W 2024 roku Dzień Ciasta Lodowego przypada na 18 sierpnia (niedziela).

Na 18 sierpnia przypada jedno ze świąt dla łasuchów – tego dnia obchodzimy Dzień Ciasta Lodowego. To idealne połączenie lodów i ciasta, to wspaniały pomysł na letni deser.


Na początku były lody na cieście


Nie wiadomo kto dokładnie wpadł na pomysł umieszczenia ich „w” cieście. Wiadomo tylko, że musiał być geniuszem. Takie ciasto nie wymaga pieczenia, jest bardzo proste i pozostawia nam setki możliwości. Spód takiego ciasta można zrobić z krakersów, ciasteczek, masy z herbatników i nutelli. Do lodów też można dodać ciasteczka, orzechy, pianki, owoce. Bita śmietana, polewa, świeże owoce albo powidła na wierzch i mamy gotowy przepyszny, schłodzony deser. Kombinacji smakowych jest mnóstwo: smak lemoniady, masła orzechowego, karmel z bananem, wiśnia z czekoladą, a nawet bataty.


Stwórz własne ciasto lodowe


Jeżeli drożdże, ugniatanie, proszek do pieczenia, czy ubijanie białek Cię przeraża, to ciasto jest dla Ciebie. Wybierz jeden z setek przepisów w Internecie i stwórz własną wariację ciasta lodowego – jedyny sposób, w jaki można zepsuć to ciasto, to zostawić je na słońcu.