Dzień Pozytywnie Zakręconych 2024

Do najbliższych obchodów Dnia Pozytywnie Zakręconych zostało 120 dni, czyli 3 miesiące i 28 dni.

W 2024 roku Dzień Pozytywnie Zakręconych przypada na 17 sierpnia (sobota).

Wszyscy ich kochamy, chociaż często nie potrafimy powiedzieć dlaczego. Ludzie pozytywnie zakręceni, to osoby, które zarażają energią, wpadają na szalone pomysły i żyją po swojemu. Warto się od nich uczyć, chociażby w ich święto - 17 sierpnia.


Yarn bombing ozdabia ulice


Nie, ta idea nie ma nic wspólnego z bombardowaniem. Jest to nowa i nietypowa forma street artu. Można opisać to jako technikę tworzenia na szydełku sweterków dla różnych obiektów: drzew, ławek, śmietników, słupków czy budek telefonicznych. Idea urodziła się w kolebce wielu dziwnych pomysłów – USA. Tkacze wpadli na ten pomysł, kiedy nie wiedzieli co zrobić z resztkami. Kolorowe wzory sprawiają uśmiech na ustach i nikomu nie szkodzą.


Zakręcony pomysł na biznes


Szalony pomysł może przynieść duże zyski. Czytając o najbardziej szalonych produktach i firmach można mieć wrażenie, że na początku pomysł był żartem, który potem przyniósł autorom miliony dolarów. Tak było na pewno z Garym Dahlem. Amerykanin pomyślał o osobach, które chciałyby mieć zwierzę, ale niekoniecznie obowiązki, które się z nimi wiążą. Dlatego stworzył produkt ,,Pet rock”. Za tą nazwą kryje się po prostu … kamień zamknięty w pudełku z dziurkami. Najbardziej szalona część tej historii brzmi następująco – w ciągu pierwszych 2 miesięcy Amerykanie kupili... 1,5 miliona takich pudełek!

Kiedy pomysł pozytywnie zakręcony pójdzie za daleko

Niektórzy ludzie potrzebują mocnych wrażeń. Właśnie dla nich został stworzony portal, który oferuje usługę porwania. Prawdziwego porwania z ulicy, zamknięcia w bagażniku, wywiezienia do lasu, a nawet pobicia. Pomysł brzmi nieprawdopodobnie, ale portal działa też w Polsce. Usługa porwania kosztuje 15, 20 albo 25 tysięcy. Podczas zakupu podpisuje się zgodę na ewentualne uszkodzenia ciała.

Sam pozytywnie się zakręć

To jak spędzimy Dzień pozytywnie Zakręconych, zależy tylko od nas. Możemy skupić się na naszej pasji, hobby albo w końcu zdecydować się na otwarcie biznesu, o których zawsze marzyliśmy. Możemy się też skupić na rzeczach małych: wypróbować nowy przepis na obiad albo ubrać bluzkę w kolorach tęczy.