Dzień Mostu 2022

Do najbliższych obchodów Dnia Mostu zostało 13 dni.

W 2022 roku Dzień Mostu przypada na 15 października (sobota).

Dzień Mostu (ang. Bridge Day) to coroczny, jednodniowy festiwal w Fayetteville w hrabstwie Fayette w Zachodniej Wirginii w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie jest koordynowane przez New River Gorge Bridge Day Commission i jest sponsorowane przez liczne firmy o znaczeniu lokalnym i międzynarodowym.Wydarzenie, które odbywa się w trzecią sobotę października każdego roku, upamiętnia ukończenie w 1977 roku mostu New River Gorge . Tego dnia wszystkie cztery pasy mostu są zamknięte dla samochodów i otwarte dla pieszych. Szacuje się, że w całym wydarzeniu uczestniczy nawet 100 000 osób.

Pierwszy Dzień Mostu odbył się w 1980 roku i przyciągnął około 40-tysięczny tłum. Odbywa się co roku, z wyjątkiem tych lat: 2001 r., kiedy został odwołany z powodu ostatnich wydarzeń z 11 września i możliwości ataków terrorystycznych; i 2020 ze względu na wpływ trwającej pandemii COVID-19.

Dzień Mostu to jedyny dzień w roku, w którym ludzie mogą skakać z mostu (BASE jumping) do wąwozu New River Gorge (267 metrów w dół), jeden z nielicznych wyjątków od ogólnego zakazu BASE jumpingu w obrębie systemu Park Narodowy USA. Ludzie mogą również zjeżdżać na linie z przęsła. Zwykle około czterystu skoczków bierze udział w corocznym festiwalu.