Dzień Stylistów Rzęs 2023

Do najbliższych obchodów Dnia Stylistów Rzęs zostało 178 dni, czyli 5 miesięcy i 25 dni.

W 2023 roku Dzień Stylistów Rzęs przypada na 24 września (niedziela).

Uwielbiały je Kalina Jędrusik, Marilyn Monroe, a także Audrey Hepburn. Mowa oczywiście o sztucznych rzęsach, których stylizowaniem zajmują się osoby związane z branżą kosmetyczną. 24 września styliści rzęs celebrują swój dzień.

Pomysł powstania tego święta pojawił się niedawno. Wydarzenie ma na celu zachęcić do wykonywania tego zawodu, wyrazić szacunek dla osób zajmujących się stylizacją rzęs oraz zachęcenie branży stylistów rzęs w uzyskaniu tożsamości. Dzięki temu grupa miłośników przedłużania rzęs wciąż się powiększa.

Dyplom stylisty rzęs

Każda osoba wykonująca zawód stylisty rzęs ma za sobą drogę pełną szkoleń. Kursy pomagają zdobyć wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną w zakresie technik przedłużania, odbudowy rzęs. Bez wątpienia każde doświadczenie w tej branży jest przydatne, a uśmiech klienta nagrodą za dobrze wykonaną pracę.

Dlaczego warto zostać stylistą rzęs?

Z racji tego, że zarobki w tym zawodzie są zadowalające, to nie można zapomnieć, że sama pasja jest najlepszą motywacją do rozwoju w branży kosmetycznej. Zostanie stylistką rzęs nie jest czymś, co można zrobić z dnia na dzień. Wymaga szkolenia, kwalifikacji i ciężkiej pracy. Jest to jednak usługa, która naprawdę może się opłacić, niezależnie od tego, czy prowadzisz salon, czy pracujesz w domu.