Światowy Dzień Marzeń 2023

Do najbliższych obchodów Światowego Dnia Marzeń zostało 179 dni, czyli 5 miesięcy i 26 dni.

W 2023 roku Światowy Dzień Marzeń przypada na 25 września (poniedziałek).

Za każdym nowym wynalazkiem, podróżą, wydarzeniem i sukcesem stoi właśnie marzenie. 25 września celebrujemy tę siłę napędową wszystkich ludzkim osiągnięć.


Święto narodziło się w kraju marzycieli

To właśnie w Stanach Zjednoczonych panuje przekonanie, że wszystko jest możliwe. Dlatego właśnie na amerykańskim Uniwersytecie Columbia w 2012 roku jedna z profesorek przedstawiła pomysł Dnia Marzeń. Według Oziomy Egwuonwu celem święta miała być pomoc ludziom w dążeniu do ich marzeń. Jednostki, rodziny, szkoły, biznesy, społeczności – 25 września każdego roku dostają oni wsparcie i pomoc potrzebną do realizacji swoich wymarzonych celów. Dzięki świętu świat może być weselszym, piękniejszym i bardziej innowacyjnym miejscem.


Właśnie dzięki marzeniom odkryliśmy jako ludzkość nowe lądy, stworzyliśmy telewizję i Internet, polecieliśmy w kosmos i stworzyliśmy symfonie i dzieła sztuki. To właśnie o marzeniu mówił Martin Luther King Jr., każdy aktor odbierający Oscara i każdy prezes firmy w Dolinie Krzemowej. Każda z tych osób oprócz marzeń miała też jednak zapał, cierpliwość i dużą odwagę.


O Dniu Marzeń na pewno słyszeli też założyciele fundacji Mam Marzenie. Chociaż inicjatywa powstała również w USA, to fundacja działa też w Polsce. Jej celem jest spełnianie marzeń dzieci nieuleczalnie chorych. Może to być podróż do Disneylandu, spotkanie ulubionego piłkarza albo własny szczeniak. Fundacja działa dzięki wolontariuszom i przyjmuje datki. Od początku działalności pomogła już ponad 9000 dzieci.


W Dzień Marzeń zrób kolejny krok ku ich spełnieniu

Niezależnie od tego czy jest to zrzucenie wagi, podróż do Azji, założenie własnego biznesu – 25 września jest idealnym dniem na zbliżenie się do celu. Kup karnet na siłownię, znajdź lepszą pracę, napisz biznesplan. Najbogatsi z listy Forbes radzą żeby nie przyjmować odmowy, stworzyć konkretny plan i zawsze radzić się osób mądrzejszych od nas.