Dzień Walki z Prokrastynacją 2023

Do najbliższych obchodów Dnia Walki z Prokrastynacją zostało 97 dni, czyli 3 miesiące i 5 dni.

W 2023 roku Dzień Walki z Prokrastynacją przypada na 6 września (środa).

Od czasu do czasu napotykamy zadanie, którego wolimy nie wykonywać. Może to być coś tak prostego, jak sprzątanie domu, uporządkowanie szafy, lub złożonego, jak nauka języka, ukończenie kursu lub zakończenie sprzątania garażu. Jeśli chodzi o trudne, nudne lub ważne zadania, wszyscy wielokrotnie w życiu zwlekaliśmy z robieniem tego bez odkładania.

Dzień walki z prokrastynacją obchodzony jest co roku 6 września. Ten dzień przypomina nam, jak ważna jest rutyna, planowanie i wykonywanie obowiązków zgodnie z planem. I zrób wszystko, co możliwe, aby nie odkładać obowiązków domowych.

Chociaż istnieje wiele technik pomagających radzić sobie z prokrastynacją, najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, dlaczego zwlekamy. Zrozumienie, dlaczego może mieć ogromne znaczenie.
Mogą to być nudne obowiązki domowe, niepokój, różne rozrywki, lenistwo. Chociaż wiedza o tym, dlaczego zwlekamy, to połowa sukcesu. Radzenie sobie z rzeczami indywidualnie, działanie w ramach działania, może być bardzo skuteczne. Wprowadzenie zmian strukturalnych może mieć ogromny wpływ na naszą codzienną pracę.

Trzymanie się rutyny i staranie się, aby nie tracić czasu, to największe wyzwanie ze wszystkich. Nie zwlekanie zmienia nasze samopoczucie, obniża poziom stresu i uczy się przestrzegania planu oraz być zorganizowanym i precyzyjnym. Cierpliwość i silna wola to klucz do tego, aby nie zwlekać.

6 września nie zapomnijmy zaplanować dnia i postarać się dopełnić wszystkich obowiązków. To doskonały sposób na świętowanie tego dnia!