Dzień Marzyciela 2023

Obchody Dnia Marzyciela były 14 dni temu.

W 2023 roku obchody Dnia Marzyciela przypadły na 8 września (piątek).

Dzień Marzyciela został ustanowiony z inicjatywy twórcy i założyciela Polskiego Portalu Marzeń – Sławomira Rybki, który powszechnie nazywany jest Dyżurnym Marzycielem Kraju. Strona internetowa została założona w 2001 roku, dzięki niej udało się spełnić wiele marzeń.

Dzień Marzyciela jest okazją do spełnienia marzeń, które często głęboko są ukrywane przed światem. Chyba każdy z nas kiedyś marzył lub nadal ma niespełnione pragnienia. Wiele osób rezygnuje z ich realizacji, porzucając swoje życzenia. A to właśnie one potrafią nadać sens życiu i sprawić, że możemy pokonywać każdą barierę. O czym marzymy? O zdrowiu, miłości, lepszej pracy czy pieniądzach. Ale istnieją marzenia, które wydają się banalne, lecz to w nich tkwi największa siła do zmiany w życiu. To marzenia dzieci, których dotknęła choroba i muszą każdego dnia walczyć z bólem oraz cierpieniem. Na szczęście istnieją fundacje, które pomagają spełnić pragnienia małych pacjentów. Jedną z takich organizacji jest Fundacja Mam Marzenie. Stowarzyszenie powstało w Krakowie 14 czerwca 2003 roku z inicjatywy Piotra Piwowarczyka, jako niezależna organizacja skupiająca wolontariuszy. Celem Fundacji jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, które cierpią na choroby zagrażające życiu małych marzycieli. Początkowo organizacja działała w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu, ale od 2007 roku rozpoczęła swoja działalność na terenie całej Polski. Od 2004 roku Fundacja spełniła tysiące marzeń chorych dzieci. A jakie marzenia mają mali pacjenci? Dzieci marzą o tym samym co ich zdrowi rówieśnicy, o komputerach, konsolach, wycieczce do parku rozrywki, spotkaniem ze sławną osobą czy kolorowych zabawkach. A to marzenia sprawiają, że chore dzieci mają nadzieję i potrafią, mimo częstego bólu, uśmiechać się radośnie.

Zawsze warto spełniać własne lub czyjeś marzenia, bo to one sprawiają, że codzienne problemy stają się mniej dokuczliwe, a chwile, które towarzyszą realizacji pragnień, mogą stać się jednymi z najpiękniejszych chwil w naszym życiu.