Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2022

Obchody Międzynarodowego Dnia Dobroczynności były 27 dni temu.

W 2022 roku obchody Międzynarodowego Dnia Dobroczynności przypadły na 5 września (poniedziałek).

Dobroczynność jest ważna, ponieważ pozwala nam dotrzeć do szerszego społeczeństwa i pomóc tym, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności obchodzony jest corocznie co 5 września. Zostało oficjalnie ogłoszone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2012 roku. Sam dzień powstał dzięki węgierskiej inicjatywie społeczeństwa obywatelskiego przy wsparciu węgierskiego parlamentu i rządu w 2011 roku. 5 września jest datą wybraną, ponieważ upamiętnia rocznicę śmierci Matki Teresy, która niestrudzenie pracowała nad pokonaniem ubóstwa, cierpienia i cierpienia najbiedniejszych na świecie.

Jaki jest cel Międzynarodowego Dnia Dobroczynności?
Międzynarodowy Dzień Miłosierdzia służy wzmocnieniu i zwiększeniu odpowiedzialności społecznej wśród nas wszystkich, solidarności i zwiększeniu poparcia społecznego dla celów charytatywnych. Ten dzień jest świetną okazją do podniesienia świadomości i stworzenia platformy do organizacji imprez charytatywnych w skali globalnej.

Jak to jest świętowane?
Narody Zjednoczone tego dnia zapraszają wszystkie państwa członkowskie, różne organizacje i przedsiębiorstwa oraz wszystkich obywateli do świętowania tego dnia, wnosząc wkład w działania charytatywne w każdy możliwy sposób. ONZ zachęca do darowizn na cele charytatywne, promowania edukacji i działań uświadamiających, aby zwiększyć znaczenie dobroczynności.

Jak mogę się zaangażować?
Istnieje wiele sposobów angażowania się, bez względu na to, ile masz czasu lub ile możesz sobie pozwolić na oszczędność finansową. Możesz sprawdzić swoją preferowaną organizację charytatywną, jeśli zorganizowali jakieś lokalne wydarzenia, a jeśli nie, możesz je zorganizować. Jeśli masz proces charytatywny w pracy, możesz zorganizować sprzedaż ciastek w celu zebrania pieniędzy, a może zorganizować zabawę charytatywną? I nie zapominaj, że zawsze możesz wspierać organizację charytatywną, zgłaszając się na ochotnika do spędzania czasu z potrzebującymi. Twoje lokalne schronisko dla bezdomnych, grupa pomocy kobiet lub bank żywności docenią twoje wsparcie.

Występowanie Międzynarodowego Dnia Dobroczynności w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Sobota05.09.2020Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2020
Niedziela05.09.2021Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2021
Wtorek05.09.2023Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2023
Czwartek05.09.2024Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2024
Piątek05.09.2025Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2025
Sobota05.09.2026Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2026
Niedziela05.09.2027Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2027
Wtorek05.09.2028Międzynarodowy Dzień Dobroczynności 2028

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Stany Zjednoczone 🇺🇸 - Święto Pracy
Kanada 🇨🇦 - Święto Pracy

Święta i obchody w kolejnych dniach po 5 września