Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Obchody Zakończenia roku szkolnego były 89 dni, czyli 2 miesiące i 28 dni temu.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 przypadło na 19 czerwca (środa).

Koniec zajęć dydaktyczno-wychowawczych wypada w pierwszy piątek po 20 czerwca. Od tego dnia zaczynają się upragnione wakacje przez większość uczniów, oznaczające lato, niezapomniane przygody oraz wspaniałe wspomnienia.

Formalny koniec roku szkolnego przypada na koniec wakacji, a więc tradycyjnie 31 sierpnia. W Polsce, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, rok szkolny we wszystkich placówkach oświatowych rozpoczyna się z dniem 1 września, zaś kończy 31 sierpnia. Często pojęcie końca roku szkolnego i zajęć dydaktyczno-wychowawczych jest mylone, szczególnie w mowie potocznej. Ale i tak uczniowie mają 2 miesiące przerwy od prawie nauki i spraw związanych ze szkołą. Także wakacje są czasem urlopu od pracy i chwilą odpoczynku dla zapracowanych rodziców. Tak, więc ostatni dzwonek wieńczący zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych jest również początkiem długo oczekiwanych wakacji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Corocznie zbliżające się wakacje są przedmiotem rozważań letniego spędzenia czasu wolnego. Również uczniowie zastanawiają się nad spędzeniem lata i nadchodzącym wypoczynkiem. I w tym czasie zazwyczaj pojawiają się dylematy, dotyczące rodzinnych wakacji, spędzenia urlopu czy miejsca wypoczynku. A jak w bywa w życiu, jedne z najtrudniejszych jest wspólne opracowanie wakacyjnych planów. Ale zanim plany wakacyjne zostaną urzeczywistnione, to uczniowie zazwyczaj otrzymują najpierw świadectwa szkolne. Jedni się cieszą z dobrych ocen, inni natomiast do ostatnich dni nauki obawiają się o słabe wyniki, które mogą nieco zmącić wakacyjną radość. Na szczęście nauczyciele dają możliwość poprawek. Po oficjalnym zakończeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych zaczynają się wakacje.

Wakacje to także czas odpoczynku dla studentów. Sesja egzaminacyjna trwa do końca czerwca, zaś zazwyczaj wakacje studenckie rozpoczynają się od końca czerwca lub początku lipca. Również ferie letnie oznaczają dla studentów wypoczynek, podróże lub czas praktyk i zdobywania doświadczenia zawodowego.

Największą popularnością cieszą się niezmiennie od lat zagraniczne wycieczki. Ale coraz częściej pojawia się trend podróżowania po kraju i odkrywania piękna miejsc, które również mogą zagwarantować udany wypoczynek. Dlatego to góry, morze, ale również Mazury są celem licznych wycieczek oraz miejscem rodzinnych wakacji. Jednak, aby spędzone wakacje kojarzyły się z pozytywnymi wspomnieniami, to niezbędna jest odpowiednia organizacja czasu i plan, uwzględniający oczekiwania oraz potrzeby rodziny.

Zobacz jak wypada zakończenie roku szkolnego w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Piątek23.06.2017Zakończenie roku szkolnego 2017
Piątek22.06.2018Zakończenie roku szkolnego 2018
Piątek26.06.2020Zakończenie roku szkolnego 2020
Piątek25.06.2021Zakończenie roku szkolnego 2021
Piątek24.06.2022Zakończenie roku szkolnego 2022
Piątek23.06.2023Zakończenie roku szkolnego 2023
Piątek21.06.2024Zakończenie roku szkolnego 2024
Piątek27.06.2025Zakończenie roku szkolnego 2025

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱

Święta i obchody w kolejnych dniach po 19 czerwca