Dzień Seniora w USA 2021

Do najbliższych obchodów Dnia Seniora w USA zostało 26 dni.

W 2021 roku Dzień Seniora w USA przypada na 21 sierpnia (sobota).

W Stanach Zjednoczonych jest wiele świąt ku czci żołnierzy, ważnych postaci historycznych lub różnych innych osób. Amerykanie nie zapominają jednak o ludziach, którzy są w każdym amerykańskim mieście i są ważną częścią historii USA - seniorów.

Pierwsze próby uhonorowania starszych Amerykanów podjęto w 1935 r., kiedy prezydent Franklin D. Roosevelt podpisał ustawę o zabezpieczeniu społecznym. Ustawa ta wprowadziła program, który miał pomóc osobom starszym w różnych aspektach życia. Ponieważ ustawa została podpisana 14 sierpnia, data ta przez wiele lat była związana z Dniem Seniora. Oficjalnie jednak w 1988 r. Prezydent Ronald Reagan ogłosił 21 sierpnia Narodowym Dniem Seniora.

Chociaż nie jest to święto państwowe, jest to ważne święto i doskonała okazja, aby wyrazić uznanie dla prawie 50 milionów seniorów mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Jak powiedział Ronald Reagan w swojej proklamacji: „Za wszystko, co osiągnęli przez całe życie i za wszystko, co nadal czynią, zawdzięczamy naszą wdzięczność i szczere pozdrowienia naszym seniorom”. Prawda jest taka, że ​​kilkadziesiąt lat temu to oni stworzyli kraj i ukształtowali jego obecną formę. Naprawdę zasługują na szacunek i wsparcie młodego pokolenia.

Wiele wydarzeń jest organizowanych w Dniu Seniora. Media społecznościowe są również wypełnione postami ze specjalnymi hashtagami. Najważniejszym sposobem na świętowanie jest jednak spędzanie czasu z osobami starszymi.

Wiele sklepów i restauracji oferuje specjalne zniżki dla seniorów w Dzień Seniora. Na przykład w 2019 r. wiele restauracji oferowało od 10 do 15 procent rabatów na jedzenie lub napoje, co jest doskonałą okazją do zabrania seniora na kolację i wspólnego spędzenia czasu.

Polscy Seniorzy swoje narodowe święto obchodzą 14 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora