Dzień Lamy 2022

Obchody Dnia Lamy były 61 dni, czyli 1 miesiąc i 30 dni temu.

W 2022 roku obchody Dnia Lamy przypadły na 9 grudnia (piątek).

Lama to zwierzę, które dzięki swojej sympatycznej aparycji cieszy się dużą popularnością, szczególnie w ostatnich latach. Jej święto obchodzimy 9 grudnia.


Lamy to udomowione i łagodne stworzenia

Lamy to zwierzęta, które pochodzą z Ameryki Południowej, chociaż obecnie występują tylko w formie udomowionej. Cieszą się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych, gdzie żyje ich kilkaset tysięcy. Są to sympatyczne i łagodne stworzenia, które lubią przebywać w stadzie i są przyjazne wobec ludzi. Chociaż budzą w nas sympatię, potrafią być też groźne. Właśnie z tego powodu w Ameryce Południowej wykorzystuje się je do pilnowania mniejszych zwierząt. Potrafią odstraszyć nawet kojoty i dzikie psy. Lamy są też bardzo wytrzymałe – świetnie poruszają się po górzystych terenach i mogą nosić ciężkie ładunki.

Moda na lamy nie ominęła też Polski. Coraz częściej można napotkać fermy z tymi puchatymi stworzeniami. Są one również stosowane jako zwierzęta służące w terapii dzieci - powstają nawet przedszkola z lamami. Ich popularność wynika na pewno z tego, że oprócz łagodności są też bardzo inteligentne i łatwo je wyszkolić.


Wśród starszych dzieci i nastolatków lama stała się popularna za sprawą gry Fortnite. Fioletowo-niebieskie zwierzę stało się przez to popularną maskotką i zabawką.


W święto lamy odwiedź ją na fermie

Ponieważ są to zwierzęta bardzo towarzyskie, to na pewno docenią odwiedziny w swoje święto. Możemy też sprawić dziecku pluszową lamę albo obejrzeć bajkę „Nowe szaty króla”, w której tytułowy król zamienia się w to stworzenie.