Dzień Łapania za Biust 2024

Do najbliższych obchodów Dnia Łapania za Biust zostało 13 dni.

W 2024 roku Dzień Łapania za Biust przypada na 5 lipca (piątek).

5 lipca obchodzone jest kolejne nietypowe święto – Dzień Łapania za Biust. W tym dniu mężczyźni zapraszają swoje wybranki do wspólnego świętowania. A skąd się wzięło to święto? W Internecie krąży opowieść o rosyjskim komiku, Samie Nickelu, który nakłonił 1000 kobiet, aby pozwoliły na dotknięcie przez niego swoich piersi. Podobno ten wyczyn nawet został sfilmowany. A przyczyną tej akcji była chęć uciśnięcia dłoni prezydentowi Władimirowi Putinowi. Według komika dotknięcie tylu biustów pozwoli na wchłonięcie takiej ilości energii, że będzie godzien podania dłoni prezydentowi. Jak się okazało, po udanej akcji odbyło się spotkanie Sama Nickela z Władimirem Putinem i od tej chwili został zapoczątkowany Dzień Łapania za Biust.

Mężczyźni uwielbiają kobiece piersi, ale często to same kobiety niezadowolone są z tej części ciała. Panie uważają własne piersi za zbyt małe, zbyt duże, zbyt obwisłe lub niekształtne. A kobiecy biust jest jednym z największych symboli kobiecości. Często dziewczyny martwią się asymetrycznością swoich piersi. Jak się okazuje, nie ma dwóch identycznych piersi, a różnice w ich rozmiarze są naturalnym zjawiskiem. A biust i pośladki bez względu na rozmiar oraz wygląd najczęściej przyciągają długie męskie spojrzenia. Kiedyś przeprowadzono eksperyment naukowy, który potwierdza tę tezę. Badacze zamontowali na twarzach 36 mężczyzn specjalne urządzenia, które z dokładnością do milisekundy mierzyły czas skupienia wzroku na danym obiekcie. Okazało się, że to na kobiecych piersiach i pupie najdłużej utkwiony był wzrok badanych.

Wiele kobiet zarzuca panom „gapienie się” na kobiecy biust, ale w 2011 roku, w „New England Journal of Medicine” pojawił się tekst, który udowadniał zbawienny wpływ kobiecych piersi na zdrowie panów. Według naukowców widok biustu wywołuje u mężczyzn ekscytację, skok ciśnienia i przyspieszenia tętna, co można porównać do lekkiej, niewyczerpującej gimnastyki, która przede wszystkim wpływa na zdrowie i długość życia.

Jednak to święto można spędzić przyjemnie i pożytecznie. W niektórych krajach w Dniu Łapania za Biust przeprowadzana jest kampania dotycząca profilaktyki raka piersi. Kobiety nie zawsze potrafią zauważyć zmiany w piersi, ale mężczyźni jako wytrawni wzrokowcy mogą pomóc kobietom w profilaktycznych badaniach.

Występowanie Dnia Łapania za Biust w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Wtorek05.07.2022Dzień Łapania za Biust 2022
Środa05.07.2023Dzień Łapania za Biust 2023
Sobota05.07.2025Dzień Łapania za Biust 2025
Niedziela05.07.2026Dzień Łapania za Biust 2026
Poniedziałek05.07.2027Dzień Łapania za Biust 2027
Środa05.07.2028Dzień Łapania za Biust 2028
Czwartek05.07.2029Dzień Łapania za Biust 2029
Piątek05.07.2030Dzień Łapania za Biust 2030

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Święta i obchody w kolejnych dniach po 5 lipca