Dzień Stylisty Paznokci 2025

Do najbliższych obchodów Dnia Stylisty Paznokci zostały 173 dni, czyli 5 miesięcy i 22 dni.

W 2025 roku Dzień Stylisty Paznokci przypada na 12 czerwca (czwartek).

Dzień Stylisty Paznokci został ustanowiony przez „Akademię Paznokcia”, pisma dla profesjonalistów zajmujących się zdobieniem paznokci. W tym dniu organizowane są wydarzenia związane ze stylistyką paznokci. Miłośniczki pięknych dłoni mogą skorzystać z warsztatów, szkoleń instruktorskich, z dodatkowych rabatów na produkty wiodących marek w pielęgnacji paznokci czy z porad ekspertów.

Kim jest stylista paznokci? To specjalista od manicure, pedicure oraz wszelkich typów zdobień paznokci. Powszechnie uważa się, że dłonie są wizytówką kobiety. Często przy wszystkich obowiązkach, trudno jest znaleźć trochę czasu na pielęgnacje rąk. Ale mimo to warto poświęcić wolną chwilę na upiększający zabieg paznokci.

Istnieje szeroki wybór manicure, dostosowanych do potrzeb i gustu kobiety. Manicure klasyczny, japoński i biologiczny nalezą do jednych z najpopularniejszych sposobów pielęgnacji paznokci. Manicure klasyczny jest zabiegiem polegającym na usunięciu naskórka przy podstawie paznokci. Do zabiegu niezbędne są pilniki, cążki do paznokci i wycinania naskórka, płyny zmiękczające naskórek oraz drewniane patyczki. Manicure biologiczny jest zabiegiem, w którym nie używa się metalowych narzędzi tylko drewniane lub papierowe. Manicure japoński stosowany był już 400 lat temu przez japońskie arystokratki. Podstawą zabiegu jest polerowanie płytki paznokcia do uzyskania różowego połysku.

Inną technika zdobienia paznokcia są tipsy. Ich historia związana jest z czasami chińskiej Dynastii Ming. Kobiety z wyższych sfer nosiły długie paznokcie, które symbolizowały wysokie pochodzenie oraz uniemożliwiały wykonywanie prac domowych. W XIX wieku greckie kobiety naklejały na paznokcie łupinki od pistacji, co zapoczątkowało europejską modę na sztuczne paznokcie. W 1957 roku Dr. Fred Slack Jr. podczas pracy w laboratorium dentystycznym złamał paznokieć. Wykorzystując folię aluminiową stworzył sztuczną platformę pod uszkodzony paznokieć, natomiast akryle dentystyczne wykorzystał do uzupełnienia, doklejenia ubytku. Od tego czasu akrylowe paznokcie stawały się coraz popularniejsze. Wiele zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych dłoni oraz paznokci można wykonywać w domu stosując odpowiednie narzędzia oraz zasady prawidłowej pielęgnacji.