Dzień Stylisty Paznokci 2020

Obchody Dnia Stylisty Paznokci były 22 dni temu.

W 2020 roku obchody Dnia Stylisty Paznokci przypadły na 12 czerwca (piątek).

Dzień Stylisty Paznokci został ustanowiony przez „Akademię Paznokcia”, pisma dla profesjonalistów zajmujących się zdobieniem paznokci. W tym dniu organizowane są wydarzenia związane ze stylistyką paznokci. Miłośniczki pięknych dłoni mogą skorzystać z warsztatów, szkoleń instruktorskich, z dodatkowych rabatów na produkty wiodących marek w pielęgnacji paznokci czy z porad ekspertów.

Kim jest stylista paznokci? To specjalista od manicure, pedicure oraz wszelkich typów zdobień paznokci. Powszechnie uważa się, że dłonie są wizytówką kobiety. Często przy wszystkich obowiązkach, trudno jest znaleźć trochę czasu na pielęgnacje rąk. Ale mimo to warto poświęcić wolną chwilę na upiększający zabieg paznokci.

Istnieje szeroki wybór manicure, dostosowanych do potrzeb i gustu kobiety. Manicure klasyczny, japoński i biologiczny nalezą do jednych z najpopularniejszych sposobów pielęgnacji paznokci. Manicure klasyczny jest zabiegiem polegającym na usunięciu naskórka przy podstawie paznokci. Do zabiegu niezbędne są pilniki, cążki do paznokci i wycinania naskórka, płyny zmiękczające naskórek oraz drewniane patyczki. Manicure biologiczny jest zabiegiem, w którym nie używa się metalowych narzędzi tylko drewniane lub papierowe. Manicure japoński stosowany był już 400 lat temu przez japońskie arystokratki. Podstawą zabiegu jest polerowanie płytki paznokcia do uzyskania różowego połysku.

Inną technika zdobienia paznokcia są tipsy. Ich historia związana jest z czasami chińskiej Dynastii Ming. Kobiety z wyższych sfer nosiły długie paznokcie, które symbolizowały wysokie pochodzenie oraz uniemożliwiały wykonywanie prac domowych. W XIX wieku greckie kobiety naklejały na paznokcie łupinki od pistacji, co zapoczątkowało europejską modę na sztuczne paznokcie. W 1957 roku Dr. Fred Slack Jr. podczas pracy w laboratorium dentystycznym złamał paznokieć. Wykorzystując folię aluminiową stworzył sztuczną platformę pod uszkodzony paznokieć, natomiast akryle dentystyczne wykorzystał do uzupełnienia, doklejenia ubytku. Od tego czasu akrylowe paznokcie stawały się coraz popularniejsze. Wiele zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych dłoni oraz paznokci można wykonywać w domu stosując odpowiednie narzędzia oraz zasady prawidłowej pielęgnacji.

Występowanie Dnia Stylisty Paznokci w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Wtorek12.06.2018Dzień Stylisty Paznokci 2018
Środa12.06.2019Dzień Stylisty Paznokci 2019
Sobota12.06.2021Dzień Stylisty Paznokci 2021
Niedziela12.06.2022Dzień Stylisty Paznokci 2022
Poniedziałek12.06.2023Dzień Stylisty Paznokci 2023
Środa12.06.2024Dzień Stylisty Paznokci 2024
Czwartek12.06.2025Dzień Stylisty Paznokci 2025
Piątek12.06.2026Dzień Stylisty Paznokci 2026

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody w kolejnych dniach po 12 czerwca