Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu 2024

Do najbliższych obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiecego Orgazmu zostały 44 dni, czyli 1 miesiąc i 13 dni.

W 2024 roku Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu przypada na 8 sierpnia (czwartek).

Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu obchodzony jest corocznie 8 sierpnia. Święto to narodziło się w brazylijskiej miejscowości Esperantina. Stało się to za sprawą jednego z radnych tego miasta, José Arimateia Dantas Lacerda, który zainteresowany badaniem przeprowadzonym przez Federalny Uniwersytet Piauí odkrył, że 28% kobiet w tym regionie nie było w stanie osiągnąć orgazmu i radny doszedł do wniosku, że wyniki te wskazują na poważny problem zdrowia publicznego.

Przez długi czas kwestia kobiecej seksualności stała się społecznym tabu, dlatego wiele z tych brazylijskich kobiet i wiele innych na całym świecie nigdy nie doświadczyło orgazmu podczas stosunku płciowego. W wielu przypadkach jest tak, że mężczyzna po prostu koncentruje się na własnej przyjemności, zapominając o swojej partnerce. Ale tym, co naprawdę zaskakuje w tych wynikach, jest brak samoświadomości kobiet na temat ich ciała i to, co sprawia im przyjemność.

Kiedy radny poddał ten temat dyskusji, wyjaśnił, że bardzo trudno było dotrzeć do kobiet, aby walczyły o własne przyjemności, szczególnie gdy nikt nie uczy ich o seksualności kobiet. Do tego dochodzą tematy, o których zwykle się mówi niewiele tj. przedwczesny wytrysk, oziębłość i przyjemność w starszym wieku.

Z czasem i dzięki przede wszystkim mediom społecznościowym Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu stał się popularny i jest obecnie obchodzony na całym świecie.

Główne zalety orgazmu u kobiet
- obecnie odkryto, że zdrowe życie seksualne i wiele orgazmów może wpływać na zdrowie psychiczne kobiet, unikając chorób takich jak otępienie starcze, choroba Alzheimera lub każda inna choroba mózgu
- orgazm może być również doskonałą terapią, jeśli cierpisz na migreny lub bóle głowy
- podczas orgazmu kobieta podnosi swój próg bólu o 107%, co byłoby równoznaczne z doznaniem złamania kości nie będąc tego świadomej
- orgazmy wpływają również na poziom szczęścia kobiety, ponieważ sprawiają, że jest bardziej pewna siebie
- orgazm ma wiele innych zalet: zmniejsza stres, promuje sen, poprawia przepływ krwi, ponieważ jest to aktywność tlenowa, poprawia skórę i sprawia, że ​​czujesz się młodziej

Kobiecy orgazm na srebrnym ekranie
Prawdopodobnie pierwszym komercyjnym filmem na szklanym ekranie, w którym pokazano nagie ciało kobiety i osiąganie kobiecego orgazmu był czechosłowacki film "Ekstaza". Główną kobiecą rolę grała Hedy Lamarr. FIlm ten miał premierę w 1933 roku w Czechosłowacji i stał się filmowym skandalem obyczajowym. W USA premiera filmu nastąpiła dopiero w 1940 roku i film zarobił 1,5ml dolarów. Z powodu bardzo odważnych scen (jak na tamte czasy) film przez ponad 20 lat był zakazany w kilku stanach USA.

Występowanie Międzynarodowego Dnia Kobiecego Orgazmu w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Poniedziałek08.08.2022Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu 2022
Wtorek08.08.2023Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu 2023
Piątek08.08.2025Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu 2025
Sobota08.08.2026Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu 2026
Niedziela08.08.2027Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu 2027
Wtorek08.08.2028Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu 2028
Środa08.08.2029Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu 2029
Czwartek08.08.2030Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu 2030

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody w kolejnych dniach po 8 sierpnia