Międzynarodowy Dzień Seksu 2020

Do najbliższych obchodów Międzynarodowego Dnia Seksu zostało 236 dni, czyli 7 miesięcy i 23 dni.

W 2020 roku Międzynarodowy Dzień Seksu przypada na 7 czerwca (niedziela).

Wiele portali podaje, że Międzynarodowy Dzień Seksu został ustanowiony w 2003 roku przez Radę Tradycji Unii Europejskiej. Ale jak dowiódł serwis Newsweek Polska niestety nigdy nie istniało coś takiego jak "Rada Tradycji UE" i próżno szukać informacji na ten temat. Ale skoro już takie święto na stałe wpisało się w kalendarz świąt nietypowych, to nie sposób go pomijać.

Seks jest źródłem ogromnej przyjemności oraz pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka. To seks sprawia, że nasza psychiczna i fizyczna kondycja ulega dużej poprawie. Zbliżenia cielesne wzmacniają odporność, dotleniają organizm, obniżają poziom stresu i sprawiają, że ciało staje się jędrniejsze. Okazuje się, że seks jest doskonałą metodą na zgubienie dodatkowych kilogramów. Specjaliści w odchudzaniu zalecają osobom, które dbają o prawidłową wagę, aby częściej uprawiały seks. W trakcie jednego stosunku płciowego można spalić aż 400 kalorii, przy tym uaktywniając prawie wszystkie mięśnie.

Seks przede wszystkim uruchamia produkcję hormonu szczęścia – serotoniny, która odpowiedzialna jest nie tylko za pozytywny nastrój, ale również poprawia kreatywność. Uprawianie miłości sprzyja też budowaniu relacji w związku, bowiem to w czasie seksu dochodzi nie tylko do fizycznego zbliżenia, ale także emocjonalnego.
A czy Polacy są kochliwym narodem? Powoli obalany jest mit 3xP: po cichu, po ciemku i pod kołdrą. Według badań polskie społeczeństwo staje się coraz odważniejsze. Zmianie ulega również jakość i częstotliwość zbliżeń płciowych. Przeciętna polska para uprawia seks do kilku razy w tygodniu, zaś coraz częściej osoby powyżej 60. roku życia regularnie prowadzą życie intymne. Również większość Polaków deklaruje zadowolenie z seksualnej sfery życia. Co ciekawe, wielu panów nie ma tak wygórowanych oczekiwań w seksie jak kobiety, które coraz częściej zaczynają poszukiwać różnych form zaspokojenia seksualnego.

A jaka według mężczyzn jest wymarzona kochanka? Wielu panów oczekuje od partnerki postawy Madonny i ladacznicy, co często trudne jest do pogodzenia przez kobiety. Panie zaś szukają kochanka w zależności od owulacji. W dni płodne poszukują mężczyzny typu macho, a w pozostałe ciepłego partnera, przy którym można spędzić w spokoju całe życie.

Seks wciąż budzi wiele emocji i jest przedmiotem powszechnego zainteresowania. W ostatnich latach, seks przestaje być tematem tabu i coraz więcej osób chętniej porusza tematy związane z tą formą miłości.

Występowanie Międzynarodowego Dnia Seksu w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Czwartek07.06.2018Międzynarodowy Dzień Seksu 2018
Piątek07.06.2019Międzynarodowy Dzień Seksu 2019
Poniedziałek07.06.2021Międzynarodowy Dzień Seksu 2021
Wtorek07.06.2022Międzynarodowy Dzień Seksu 2022
Środa07.06.2023Międzynarodowy Dzień Seksu 2023
Piątek07.06.2024Międzynarodowy Dzień Seksu 2024
Sobota07.06.2025Międzynarodowy Dzień Seksu 2025
Niedziela07.06.2026Międzynarodowy Dzień Seksu 2026

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Francja 🇫🇷 - Dzień Matki
Kalendarz Prawosławny ☦ - Pięćdziesiątnica

Święta i obchody w kolejnych dniach po 7 czerwca