Dzień Kaczora Donalda 2022

Obchody Dnia Kaczora Donalda były 60 dni, czyli 1 miesiąc i 30 dni temu.

W 2022 roku obchody Dnia Kaczora Donalda przypadły na 9 czerwca (czwartek).

9 czerwca swoje urodziny obchodzi jedna z najpopularniejszych postaci kreskówek – Kaczor Donald. Chociaż ma już swoje lata, to dalej bawi kolejne pokolenia najmłodszych.

Kaczor Donald to dziecko Disneya i brat myszki Miki

Za jego narodziny uznaje się 9 czerwca 1934 roku – to właśnie wtedy pierwszy raz pojawił się w produkcji Disneya. Występuje zarówno w bajkach, jak i komiksach, zawsze w marynarskiej koszulce, czapeczce, muszce i z rozpoznawalną wszędzie chrypką. Zaczynał jako postać drugoplanowa, ale po latach zaczął zyskiwać popularność i występować w produkcjach solo. Potrafi być bardzo wybuchowy i niesympatyczny, ale to właśnie jego zgryźliwa natura bawi dzieci i dorosłych.

Chociaż kreskówki z kaczorem są popularne na całym świecie, to jeden kraj ma z nim duży problem. Nie mowa tutaj o Polsce, w której zarówno ,,Donald”, jak i ,,Kaczor” kojarzą się z polityką. Jest to Finlandia, w której komiksy z kaczką są... zakazane. W 1978 roku zdecydowano, że ponieważ kaczor nie nosi spodni, to nie nadaje się na bajkę dla dzieci. Zakaz obowiązuje do dzisiaj.

W Urodziny Kaczora Donalda wróć do czasów dzieciństwa

Może warto w ten dzień odkopać stare komiksy albo wrócić do starych kreskówek? Jeżeli doczekaliście się już dzieci, przedstawcie im tego kolorowego bohatera i jego przygody.