Światowy Dzień DJ-a to nie tylko okazja do imprezowania
Chociaż tego dnia w klubach odbywają się imprezy z okazji święta, to ich celem nie jest tylko dobra zabawa. Inicjatorami święta są dwie organizacje charytatywne: World DJ Fund i fundacja Nordoff-Robbins. Terapeuci tej organizacji korzystają z muzyki w leczeniu osób z niepełnosprawnościami. Święto, które powstało w 2002 roku ma na celu zbierać środki na te dwie organizacje, tak by mogły dalej pomagać ludziom z pomocą muzyki.
Skrót DJ odnosi się do słów disc jockey. Zwrot został po raz pierwszy użyty w 1935 roku przez Waltera Winchella, gdy opisywał Martina Blocka, pierwszego radiowca, który w oczach społeczeństwa uzyskał status gwiazdy. Dzisiaj nazywamy tak osoby, które odtwarzają, miksują i produkują własną muzykę. DJ-em może być osoba, która puszcza muzykę w radio, puszczająca największe hity w klubie albo zabawiającą ludzi na weselu. Ich narzędziem pracy jest np. skreczer (od skreczowania). DJ korzystają dzisiaj z wielu technologii i najczęściej można ich zobaczyć na festiwalach i w klubach za stołem pełnym pokręteł i kabli.
Zawód DJ-a może być bardzo dochodowy. Dzisiaj DJ-e osiągają taki sam status jak wokaliści i zespoły, które remiksują. Do największych gwiazd należy dzisiaj David Guetta, Tiesto, Martin Garrix czy Armin van Buuren.
Sam zabaw się w DJ-a
Tego dnia zorganizuj imprezę, podczas której to Ty będziesz DJ-em. Repertuar zależy tylko od Ciebie, więc puść swoje ulubione hity. Dla pełnego looku możesz założyć nieodzowny element stroju DJ-a – duże słuchawki na uszy.