To nie jest tylko wydarzenie. To ruch globalny. Ten dzień łączy uniwersytety, agencje rządowe, szkoły, organizacje non-profit i specjalistów ds. GIS w celu budowania wiedzy na temat GIS w swoich społecznościach i zrozumienia świata, w którym żyjemy.
Pierwszy formalny Dzień GIS odbył się w 1999 r. Prezes i współzałożyciel Esri, Jack Dangermond, przypisuje Ralphowi Naderowi, że był osobą, która zainspirowała powstanie Dnia GIS. Nader uważał Dzień GIS za dobrą inicjatywę dla ludzi, aby dowiedzieć się o geografii i wykorzystaniu GIS, i chciał, aby Dzień GIS był oddolnym wysiłkiem otwartym dla wszystkich.
System Informacji Geograficznej (GIS) to system zaprojektowany do przechwytywania, przechowywania, obróbki, analizy, zarządzania i obecnych przestrzennych lub danych geograficznych. Aplikacje GIS to narzędzia, które pozwalają użytkownikom tworzyć interaktywne zapytania (wyszukiwania tworzone przez użytkowników), analizować informacje przestrzenne, edytować dane na mapach i prezentować wyniki wszystkich tych operacji.
Coroczne obchody Dnia GIS odbywają się także w Polsce. Konferencje i wydarzenia odbywają się zazwyczaj na uczelniach i w szkołach.
Występowanie Dnia Systemów Informacji Geograficznej w innych latach
Zgoda na wykorzystanie Twoich danych osobowych w celach
Spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców, rozwój produktu
Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
Twoje dane osobowe będą przetwarzane, a informacje z Twojego urządzenia (pliki cookie, unikalne identyfikatory itp.) mogą być wyświetlane i zapisywane przez zewnętrznych dostawców lub im udostępniane. Mogą też być wykorzystywane przez tę witrynę. Niektórzy dostawcy mogą przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie uzasadnionego interesu. Możesz się na to nie zgodzić, zmieniając opcje poniżej. Link umożliwiający wycofanie zgody znajdziesz u dołu tej strony