Dzień Zołzy 2024

Obchody Dnia Zołzy były 11 dni temu.

W 2024 roku obchody Dnia Zołzy przypadły na 10 maja (piątek).

Zołza, hetera, franca – zwał jak zwał, każdy wie, o co chodzi. Zrzędliwe i niezbyt sympatyczne kobiety również mają jednak swoje święto i przypada ono na 10 maja.


Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?

To pytanie, które sympatyczne kobiety zadają sobie często, ale też tytuł popularne poradnika damsko-męskiego. W książce zołza nie jest przedstawiona jako wredna baba, ale jako kobieta, która wie czego chce i jest pewna siebie. Słowniki zołzę określają jako „dokuczliwą, kłótliwą kobietę, jędzę”. Prawdopodobnie wszystko zależy od punktu widzenia i od tego jaka była płeć autora definicji.


Jeżeli identyfikujemy się jako zołza (chociaż ten wątpliwy zaszczyt przypada tylko Paniom) to może spodobać nam się książka „Świat według zołzy”. Nie jest to poradnik jak być milszym, tylko jak rządzić światem jako zołza. Podobno taki rodzaj kobiet ma łatwiej w życiu, chociaż osoby, które z nimi żyją już niekoniecznie.

Zołzy to jednak nie tylko pyskate kobiety. To też... choroba koni. Powoduje zapalenie dróg oddechowych i ropienie węzłów chłonnych. Może być nawet śmiertelna. Konie wolałyby już chyba słuchać kłótliwych kobiet.

Zołza czy może Z.O.Ł.Z.A?

Słowo zołza dość często traktowane jest jako akronim, szczególnie na koszulkach t-shirt.
Zgrabna
Obrotna
Ładna
Zaradna
Ambitna

Prawda, że brzmi sympatyczniej?