Dzień Wzajemnej Adoracji 2024

Obchody Dnia Wzajemnej Adoracji były 45 dni, czyli 1 miesiąc i 14 dni temu.

W 2024 roku obchody Dnia Wzajemnej Adoracji przypadły na 13 stycznia (sobota).

Dzień Wzajemnej Adoracji przypada na 13 stycznia i w tym dniu, każdy może okazać komuś bliskiemu miłe uczucia. Czym jest adoracja? Adorować to ubiegać się o czyjeś względy, okazywać zachwyt i zainteresowanie. To dzień, w którym można składać komplementy, pochwały i koncentrować się jedynie na zaletach otoczenia.

Każdy lubi być doceniany ale pod warunkiem, że komplementy dotyczącą cech, których nie jesteśmy pewni, że je posiadamy lub chcielibyśmy się nimi odznaczać. Wydaję się, że adorowanie różni się od płci której dotyczy, zwłaszcza, że miłe słowa są różnie odbierane przez kobiety i mężczyzn. Kobiety, jako płeć piękna, doceniają słowa wyrażające zachwyt nad ich wyglądem oraz gesty, które świadczą o zainteresowaniu mężczyzny ich osobą. Adoracja to nie tylko kwiaty oraz prezenty ale przede wszystkim miłość zawarta w gestach okazywanych jak najczęściej. Nie każda kobieta lubi otrzymywać bukiety kwiatów ale często szczery komplement staje się miłym podarunkiem.

A jak mężczyźni chcą być adorowani? Panowie lubią być chwaleni za umiejętności oraz cechy charakteru i szybciej trafi do nich komplement dotyczący inteligencji niż wyglądu. Mężczyzna pragnie być postrzegany przez pryzmat swoich właściwości sprawczych. Czasami dziewczyny zastanawiają się, dlaczego mężczyźni rzadko mówią o miłości, ale ich gesty wobec kobiet świadczą o sile przeżywanych emocji oraz uczuć wobec partnerki. Adoracja wpływa nie tylko na nastrój partnerów ale umacnia związek, nadając lepszą jakość i pogłębiając najpiękniejsze uczucia. Każdy gest, uśmiech oraz szczere i miłe słowa potrafią nadać wyjątkowość chwili.

Dzień Wzajemnej Adoracji to bardzo miłe święto, które przypomina, że warto nie tylko w tym dniu, ale jak najczęściej okazywać sympatię oraz udzielać pomocy bliskim. Każde miłe słowo lub gest sprawia, że dzień drugiej osoby staje się lepszy. Często uśmiech, zwłaszcza wobec spotykanych obcych ludzi jest jednym z najpiękniejszych sposobów rozświetlenia chwili życia. Dzień Wzajemnej Adoracji to święto, które powinno być obchodzone przez wszystkich i nie tylko 13 stycznia.

Warto wiedzieć, że to święto powstało w czasach I wojny światowej, by odwrócić uwagę od krwawej walki na froncie. Wojna się skończyła, ale Dzień Wzajemnej Adoracji tak bardzo się spodobał, że na stałe zagościł w kalendarzu świąt nietypowych.

Występowanie Dnia Wzajemnej Adoracji w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Czwartek13.01.2022Dzień Wzajemnej Adoracji 2022
Piątek13.01.2023Dzień Wzajemnej Adoracji 2023
Poniedziałek13.01.2025Dzień Wzajemnej Adoracji 2025
Wtorek13.01.2026Dzień Wzajemnej Adoracji 2026
Środa13.01.2027Dzień Wzajemnej Adoracji 2027
Czwartek13.01.2028Dzień Wzajemnej Adoracji 2028
Sobota13.01.2029Dzień Wzajemnej Adoracji 2029
Niedziela13.01.2030Dzień Wzajemnej Adoracji 2030

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Święta i obchody w kolejnych dniach po 13 stycznia