Dzień bez Majtek 2022

Do najbliższych obchodów Dnia bez Majtek zostały 174 dni, czyli 5 miesięcy i 23 dni.

W 2022 roku Dzień bez Majtek przypada na 31 maja (wtorek).

Ostatni dzień maja to dzień, w którym bieliznę można zostawić w domu. To święto przypadające na 31 maja jest podobno męską odpowiedzią na Dzień bez Stanika obchodzony gdzieniegdzie i czasami dzień wcześniej (aktualnie 13 października).


Święto wymyślone na Facebooku

Podobno Dzień bez Majtek powstał jako pomysł jednego z fejsbukowiczów i został szybko przyjęty z entuzjazmem. Oczywiście święto należy traktować z przymrużeniem oka, chociaż... Naukowcy (szczególnie ci amerykańscy) przekonują, że zapominanie bielizny może być zalecane. Podobno nie grozi to zarażeniem bakteriami żerującymi po wewnętrznej strony spodni, a może zwiększyć komfort i przewiew. Bardziej skłonni do nienoszenia majtek są mężczyźni, ale prawdopodobnie wynika to z ich garderoby. W przypadku płci męskiej taka moda może mieć pozytywny skutek – podobno obcisła bielizna negatywnie wpływa na jakość materiału genetycznego. Dlatego właśnie Panom zaleca się noszenie luźnych bokserek.


W Polsce pomysł chodzenia bez majtek nie jest może popularny, za to w Stanach Zjednoczonych częściej można się z tym spotkać. Istnieje na to nawet odpowiednie określenie: „going commando”. Określenie wzięło się od komandosów, którzy czasami muszą być gotowi do akcji w ciągu kilku sekund. Magazyn Vanity Fair przeprowadził z USA badania, z których wynika, że 7% Amerykanów chodzi bez bielizny codziennie, 5% robi to raz na tydzień, a 13% tylko czasami.


Odważysz się?

Propozycja dla odważnych: w Dzień bez Majtek spróbuj, jak się z tym czujesz. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, testy można przeprowadzić w zaciszu własnego mieszkania.