Światowy Dzień Kapłana 2021

Obchody Światowego Dnia Kapłana były 45 dni, czyli 1 miesiąc i 14 dni temu.

W 2021 roku obchody Światowego Dnia Kapłana przypadły na 24 października (niedziela).

Światowy Dzień Kapłana (ang. World Priest Day) jest świętem i afirmacją ludzi, którzy oddają swoje życie Panu i Kościołowi poprzez Sakrament Święceń. Jest to okazja dla katolickich parafian, aby podziękować, potwierdzić i podzielić się swoją miłością i wsparciem dla naszych kapłanów.

Pierwszy Światowy Dzień Kapłana obchodzony był w trzecią niedzielę września 2000 r. Wydarzenie wyrosło z pomysłu we wrześniu 1998 r., kiedy społeczność Światowych Spotkań Małżeńskich w diecezji Knoxville postanowiła obchodzić dziesiątą rocznicę diecezji czcząc wszystkich swoich kapłanów. Biskupi i kapłani byli tak wdzięczni, że przywódcy lokalnej społeczności podzielili się tą ideą z liderami innych społeczności w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

W 2003 r. organizacja WWME skontaktowała się z całym Kościołem i zaprosiło inne grupy świeckie, aby przyłączyły się do celebracji ludzi, którzy wiernie służą jako nasi umiłowani kapłani. W czerwcu 2006 r. WWME zmieniło dzień Światowego Dnia Kapłana na 4 niedzielę października, aby zbiegło się to z obchodami niedzieli kapłańskiej w Serra Club. Stało się to skuteczne w 2007 roku.