Święto Dyni 2024

Do najbliższych obchodów Święta Dyni zostały 154 dni, czyli 5 miesięcy i 1 dzień.

W 2024 roku Święto Dyni przypada na 31 października (czwartek).

Święto Dyni to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Polsce w październiku. Jest to święto popularyzujące dynie i ich zastosowanie w kuchni, dekoracjach, a także w innych dziedzinach życia.

Święto Dyni zostało prawdopodobnie zapoczątkowane w 2015 roku w miejscowości Łyszkowice w województwie łódzkim. Od tego czasu wydarzenie rozprzestrzeniło się na inne części Polski, a obecnie odbywa się w wielu miastach i miejscowościach. Daty tego święta są różne w zależności od regionu/miasta, choć zdecydowanie najczęściej obchodzi się go 31 października.

Podczas Święta Dyni organizowane są różnego rodzaju imprezy i atrakcje, takie jak: konkursy na największą, najdziwniejszą lub najpiękniejszą dynię, warsztaty kulinarne, w których uczestnicy mogą nauczyć się przygotowywać potrawy z dyni, wystawy i pokazy dyniowe, koncerty i festyny.

Święto Dyni to doskonała okazja do poznania właściwości i zastosowania dyni, a także do zabawy i spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Święto Dyni jako alternatywa dla Halloween


Święto Dyni to polska alternatywa dla Halloween, która zyskuje coraz większą popularność. Święto Dyni ma wiele zalet, które czynią je atrakcyjną alternatywą dla Halloween. Po pierwsze, jest to święto bardziej związane z polską kulturą. Po drugie, jest to święto bardziej pozytywne i rodzinne. Po trzecie, jest to święto, które promuje zdrowy styl życia. Dynia to zdrowy i wartościowy produkt. Święto Dyni to okazja do poznania właściwości i zastosowania dyni, a także do przygotowania pysznych i zdrowych potraw z dyni.

Halloween to święto pochodzenia celtyckiego, które zostało zapożyczone z kultury anglojęzycznej. Święto Dyni to święto, które wywodzi się z polskiej tradycji. Halloween często kojarzy się z przerażającymi kostiumami i dekoracjami. Święto Dyni to święto, które jest bardziej pozytywne i rodzinne.

W Święto Dyni ubierz się w kolorach dyni


Ubierz się w pomarańczowe ubrania. To prosty sposób, aby dodać trochę koloru do swojego stroju i w ten sposób obchodzić Święto Dyni. Możesz wybrać pomarańczową koszulę, sukienkę lub spodnie.

Oto kilka wskazówek, jak wybrać idealny strój na Święto Dyni:
- Zdecyduj, jak chcesz się wyrazić. Czy chcesz być zabawny, elegancki czy coś pośredniego?
- Wybierz strój, w którym będziesz się czuć komfortowo. Święto Dyni to okazja do zabawy, ale nie chcesz się czuć skrępowany swoim strojem.
- Nie bój się eksperymentować. To świetna okazja, aby wypróbować coś nowego.

Występowanie Święta Dyni w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Poniedziałek31.10.2022Święto Dyni 2022
Wtorek31.10.2023Święto Dyni 2023
Piątek31.10.2025Święto Dyni 2025
Sobota31.10.2026Święto Dyni 2026
Niedziela31.10.2027Święto Dyni 2027
Wtorek31.10.2028Święto Dyni 2028
Środa31.10.2029Święto Dyni 2029
Czwartek31.10.2030Święto Dyni 2030

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Święta i obchody w kolejnych dniach po 31 października