Europejski Tydzień Ruchu 2024

Obchody Europejskiego Tygodnia Ruchu były 22 dni temu.

W 2024 roku obchody Europejskiego Tygodnia Ruchu przypadały na okres od 20 maja (poniedziałek) do 26 maja (niedziela).

Na przełomie maja i czerwca, który ma skłonić Europejczyków do większej ilości ruchu. Statystyki są nieubłagane i mówią, że ruszamy się coraz mniej.


Święto ma na celu uświadamianie o zdrowotnych właściwościach sportu

Europejski Tydzień Ruchu to kulminacja kampanii NowWeMove. Jej cel jest jeden: zachęcić Europejczyków do większej aktywności. Impreza jest skierowana do osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej.

Polacy znajdują się w pierwszej dziesiątce najbardziej otyłych krajów Europy. Nic dziwnego – według statystyk aż połowa z nas nie uprawia żadnego sportu i kompletnie się nie rusza po pracy. To samo tyczy się niestety dzieci, które coraz bardziej unikają WF-u. Brak ruchu to najczęstszy powód chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, nadciśnienia, nowotwory, otyłość.


Różne wydarzenia organizowane podczas Europejskiego Tygodnia Ruchu mają pokazać, że ruch jest dla każdego, a nie tylko dla młodych. Organizowane są również różne wydarzenia i zabawy, które mają promować ruch. Kampania ma pokazać, że każdy może znaleźć sport, który będzie odpowiadał jego upodobaniom i poziomowi zdrowia. Nie musi to być przecież bieganie: starsze osoby mogą korzystać z siłowni w parkach, z zajęć rozciągających dla seniorów czy chodzić z kijkami. Nawet kilkanaście minut aktywności dziennie może wiele zmienić.

Dlatego właśnie w Tydzień Ruchu warto znaleźć sport dla siebie, zająć się swoim zdrowiem i nauczyć nowych nawyków.