Międzynarodowy Dzień Bez Diety 2024

Obchody Międzynarodowego Dnia Bez Diety były 47 dni, czyli 1 miesiąc i 16 dni temu.

W 2024 roku obchody Międzynarodowego Dnia Bez Diety przypadły na 6 maja (poniedziałek).

Ukochany dzień większości kobiet i wielu mężczyzn – 6 maja. Nie żeby inne dni nie pozwalały na brak diety, ale w ten jeden dzień maja można spojrzeć na swoje ciało przychylnym okiem i zaakceptować je takie jakim jest.

Święto w duchu ,,body positivity”

Chociaż nazwa może być myląca, w Dzień bez Diety nie chodzi o to, żeby zapychać się pączkami i odwiedzać McDonalda. Wręcz przeciwnie – w ten dzień warto zastanowić się, czy dieta jest nam rzeczywiście potrzebna. Czy zrzucamy kilogramy dla zdrowia, czy żeby wyglądać jak modelka na okładce? Czy podchodzimy do tego racjonalnie, czy wybieramy modne diety, które gwarantują efekt jo-jo?

W ostatnich latach coraz silniejszy jest ruch body positivity. Jego celem jest przyzwyczajenie ludzi do wielu rodzajów sylwetek: dużych pup, małych biustów, lekko wystających brzuchów. W mediach społecznościowych aż roi się od postów celebrytek i trenerek fitness, które wstawiają zdjęcia swoich fałdek, rozstępów i cellulitu. Przed przejściem na następną dietę warto się zastanowić czy nie lepiej wybrać zdrowe odżywianie i życie bez kompleksów?

Najgłupsze diety świata

Każdy rok to nowa dieta, ale kilka z nich wyróżnia się oryginalnością. Dieta wacikowa popularna kilkanaście lat temu zwłaszcza wśród modelek i nastolatek, była nie tylko głupia, ale też niebezpieczna. Polegała na nasączaniu wacików bawełnianych wodą, sokiem albo herbatą i połykaniu ich. Taka dieta dostarczała minimalne ilości kalorii i przy okazji mogła prowadzić do wycieńczenia, anemii i omdleń. Jeżeli trafiło się na wacik z dodatkiem substancji chemicznych, można było sobie jeszcze zafundować problemy układu pokarmowego.

Równie ,,sprytna”, ale też obleśna dieta polegała na połykaniu... jaj tasiemca. Ten pasożyt osiedlał się w jelitach i spożywał kalorie, które normalnie trafiałyby do obiegu człowieka. Taki przyjaciel mógł osiągać nawet 25 centymetrów! Oczywiście fundował też niedrożność jelit, zapalenia narządów pokarmowych, torbiele, a nawet zapalenie opon mózgowych. Jedyny sposób przerwania diety? Operacja.

Do innych pomysłowych diet należą: alkoholowa, papierosowa czy octowa.

Świętuj ten dzień kochając swoje ciało

6 maja stań przed lustrem i pomyśl, co kochasz w swojej sylwetce. Może masz wąską talię albo ładnie zarysowane bicepsy? Może masz krągłą pupę albo wąskie kostki. Za wiele tych atrybutów inne kobiety by zabiły. Podziękuj swojemu ciału, fundując mu masaż albo kupując nowych ciuch. Możesz też świętować z partnerem i razem pomyśleć co lubicie w swoich ciałach.

Występowanie Międzynarodowego Dnia Bez Diety w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Piątek06.05.2022Międzynarodowy Dzień Bez Diety 2022
Sobota06.05.2023Międzynarodowy Dzień Bez Diety 2023
Wtorek06.05.2025Międzynarodowy Dzień Bez Diety 2025
Środa06.05.2026Międzynarodowy Dzień Bez Diety 2026
Czwartek06.05.2027Międzynarodowy Dzień Bez Diety 2027
Sobota06.05.2028Międzynarodowy Dzień Bez Diety 2028
Niedziela06.05.2029Międzynarodowy Dzień Bez Diety 2029
Poniedziałek06.05.2030Międzynarodowy Dzień Bez Diety 2030

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Święta i obchody w kolejnych dniach po 6 maja