Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa 2025

Do najbliższych obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem Dzieciństwa zostały 243 dni, czyli 7 miesięcy i 28 dni.

W 2025 roku Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa przypada na 15 lutego (sobota).

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa jest globalną kampanią współpracy mającą na celu zwiększenie świadomości na temat raka u dzieci i wyrażanie wsparcia dla dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową, osobami, które to przeszły i ich rodzinami. Dzień ten sprzyja wzrostowi świadomości i głębszemu zrozumieniu problemów i wyzwań związanych z nowotworami u dzieci i mających wpływ na dzieci i młodzież chorującą na raka, osoby, które przeżyły, ich rodziny i społeczeństwo jako całość. Podkreśla również potrzebę bardziej sprawiedliwego i lepszego dostępu do leczenia i opieki dla wszystkich dzieci chorych na raka, wszędzie.

Angielskojęzyczna nazwa tej kampanii to International Childhood Cancer Day stąd w Polsce spotykamy się także z nazwami tej okazji jako Międzynarodowy Dzień Nowotworów Dziecięcych lub Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami Dziecięcymi.

Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami Dziecięcymi został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na specyficzne potrzeby dzieci dotkniętych nowotworami. Inicjatywa ta nie tylko stawia sobie za cel podkreślenie skali problemu, ale także mobilizację społeczeństwa do podejmowania konkretnych działań. Od czasu jej powstania, liczba krajów i organizacji uczestniczących w obchodach znacząco wzrosła, co świadczy o rosnącej globalnej mobilizacji na rzecz walki z tym tragicznym zjawiskiem.

Cele Międzynarodowego Dnia Walki z Nowotworami Dziecięcymi


Głównym celem tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat dziecięcych nowotworów. Inicjatywa ta skupia się również na potrzebie poprawy dostępu do wysokiej jakości opieki medycznej dla dzieci, które zmaga się z tą ciężką chorobą. Ponadto, Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami Dziecięcymi pełni funkcję platformy do zbierania funduszy na badania nad nowymi metodami leczenia i wsparcie dla rodzin dotkniętych tym problemem.

Występowanie Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem Dzieciństwa w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Środa15.02.2023Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa 2023
Czwartek15.02.2024Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa 2024
Niedziela15.02.2026Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa 2026
Poniedziałek15.02.2027Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa 2027
Wtorek15.02.2028Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa 2028
Czwartek15.02.2029Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa 2029
Piątek15.02.2030Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa 2030
Sobota15.02.2031Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa 2031

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Święta i obchody w kolejnych dniach po 15 lutego