Dzień Koali 2022

Do najbliższych obchodów Dnia Misia Koali zostały 154 dni, czyli 5 miesięcy i 3 dni.

W 2022 roku Dzień Koali przypada na 3 maja (wtorek).

Dzień Koali lub Dzień Dzikiej Koali (ang. Wild Koala Day) to okazja pochodzącą z ojczyzny misiów koala, Australii. Jest to dzień celebrowania dzikich koali i ochrony ich siedlisk, aby zwiększyć świadomość zagrożonych koali i ich zagrożonego środowiska naturalnego.

Koala często nazywane są misiami koala, co sugerowałoby ich pokrewieństwo z niedźwiedziami. Jest to jednak jedyny zachowany przedstawiciel rodziny koalowatych, a jego najbliższymi żyjącymi krewnymi są wombaty. Koala występuje na obszarach przybrzeżnych wschodnich i południowych regionów Australii, zamieszkując Queensland , Nową Południową Walię , Wiktorię i Australię Południową.
Koale zwykle zamieszkują otwarte lasy eukaliptusowe , a liście tych drzew stanowią większość ich pożywienia. Ponieważ ta dieta eukaliptusowa ma ograniczoną wartość odżywczą i kaloryczną, koale są głównie siedzące i śpią do 20 godzin dziennie.

Sadzenie drzew, aby uratować koale
Fundacja Koala Clancy jest stowarzyszeniem non-profit i zarejestrowaną organizacją charytatywną, która została utworzona w celu wspierania dzikich koali w Australii. Fundacja stworzyła dwa projekty sadzenia drzew koala na zachód od Melbourne w Australii, które zwiększą siedlisko zwierzęcia o 500%. Drzewa zostaną posadzone w glebie w pobliżu rzek, aby zapewnić koale obfite pożywienie i chłodne powietrze, które pomoże im w upalne dni. Drzewa są sadzone przez wolontariuszy i dzieci w wieku szkolnym.